رونمایی رسمی از جنگنده بوئینگ F-15QA برای نیروی هوایی امیر قطر (QEAF)

رونمایی رسمی از جنگنده بوئینگ F-15QA برای نیروی هوایی امیر قطر (QEAF)

رونمایی رسمی از جنگنده بوئینگ F-15QA برای نیروی هوایی امیر قطر (QEAF)

بوئینگ با همکاری نیروی هوایی آمریکا و نیروی هوایی امیری قطر (QEAF) دیروز رسماً هواپیمای پیشرفته F-15 قطر ، F-15QA را در سنت لوئیس رونمایی کرد. نخستین دسته از جت های جنگنده F-15QA در اواخر سال جاری پس از پایان آموزش خلبانان به قطر تحویل داده می شود. این کمپانی همچنین تا سال 2024 یک خدمه هوایی و همچنین امکانات آموزشی برای QEAF در پایگاه هوایی العدید قطر بنیاد و راه اندازی می کند. در ادامه می توانید ویدئوهای بیشتری از این جت جنگنده را ببینید.

 

برخلاف دیگر نمونه ها، جنگنده هایF-15 ، F-15QA از فناوری های نوینی مانند کنترل پرواز با سیم ، کابین خلبان دیجیتال ، حسگرهای نوین / توانایی های جنگ راداری / الکترونیکی و سریعترین رایانه ماموریتی جهان بهره می برند. این امر باعث افزایش اطمینان ، پایداری و نگهداری هواپیما می شود و بدین ترتیب اپراتورهای دفاعی را توانا می سازد تا به میزان قابل توجهی نسبت به وضعیت کنونی و تهدیدات پیشرو آمادگی کاملی را داشته باشند.

 

ژنرال گرگ گیوت ، فرمانده نیروی هوایی نهم ایالات متحده می گوید: ” راه اندازی F-15QA نه تنها از نظر قابلیت بلکه از نظر مشارکت افزایش یافته نیز بسیار مهم است. رابطه ایالات متحده با قطر برای ثبات و امنیت منطقه فرماندهی مرکزی حیاتی است و ما از تمرکز مداوم شریک ائتلافی خود بر ایجاد قابلیت همکاری و آمادگی ترکیبی سپاسگزاریم. این یک افتخار برای ماست که در کنار همتایان قطری خود باشیم”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا