لینک پیشنهادی

برای حمایت از ما، اینستاگرام روشتک را دنبال کنید

Follow

آزمایش شناسایی BMW X6 وانتابلک با LiDAR

آزمایش شناسایی BMW X6 وانتابلک با LiDAR

بسیاری از شما می دانید که رنگ وانتابلک (Vantablack) را کمپانی Surrey NanoSystems انگلستان ساخته است ، این تاریک ترین ماده شناخته شده تا 99.96٪ از نور مرئی را جذب می کند. چندی پیش اخبار BMW X6 را که Vantablack پوشانده شده را به گوش شما رساندیم، اما اکنون ، این ماده در نمایشگاه خودروی  فرانکفورت و در برابر LiDAR آزمایش شده است

LiDAR چیست؟

LiDAR در واقع یک روش پیمایشی و اندازه گیری است که با روشن کردن هدف بوسیله لیزر و اندازه گیری نور بازتابی با استفاده از سنسور ، فاصله مبدا تا هدف را اندازه گیری می کند. Ouster یکی از سنسورهای LiDAR خود را به نمایشگاه خودروی فرانکفورت وارد کرد تا ببیند آیا می تواند واشِمی (vehicle – وسیله نقلیه ای) همانند X6 وانتابلک را که بیش از 99% نور را جذب می کن شناسایی کرده و فاصله خود تا آن را براورد کند.

Mark Fricht، بنیانگذار Ouster و CTO می گوید: “پوشیده شدن خودروی X6 با Vantablack VBx2 پارامتر های لیزر و نور محیط را به طرز چشمگیری می کاهد. نکته جالب اینکه وانتابلک بازتابی نیم درصدی دارد که 10 برابر از وضعیت های کم بازتاب معمول برای فرایند شناسایی LiDAR، کمتراست. مِهتوم (maximum – حداکثر) برد سنسور Ouster OS1-64 LiDAR دامنه ای 40 متری می باشد که برای یک هدف بازتابی 10 درصدی طراحی شده است، از این رو برای شناسای هدفی که بازتاب آن 1 درصد است چیزی همانند وانتابلک X6،  آن هدف می باید در دامنه 22 متری Ouster OS1-64 LiDAR قرار گرفته باشد.”

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید