biologyاخبار فناوری

رونمایی از جانوری شگفت انگیز در باغ وحش پاریس

رونمایی از جانوری شگفت انگیز در باغ وحش پاریس

رونمایی از جانوری شگفت انگیز در باغ وحش پاریس

باغ وحش پاریس، به تازگی از جانوری زرد رنگ شگفت انگیزی رونمایی کرده است و این جانور همانند هیچ گونه ای نیست که پیشتر دیده اید. این جانور که بلاب یا چکه نام گرفته، یک موجود تک ساخته ای زرد رنگ است که همانند قارچ می باشد اما سازوکاری همانند جانداران  و حیوانانات دارد. افزون بر این این جانور دارای 720  اندام جنسی بوده و بدون داشتن پا، می تواند با سرعت 4 سانتی متر در ساعت حرکت کند و حتی در صورت زخمی شدن نیز تنها در مدت زمان دو دقیقه بهبود یابد. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

چرا این جانور زرد را بلاب یا هباب می نامند؟

چرا آن را بلاب یا هباب می نامند؟ دانشمندان نام این ارگانیسم را بلاب گذاشته اند و این نام برگرفته از فیلم ترسناک علمی تخیلی B-film در سال 1958 با بازی استیو مک کوئین است که در آن یک گونه ای بیگانه هر چیزی را  که در یک شهر کوچک در پنسیلوانیا فرو می  برد. با این حال ، این ارگانیسم بی مغز در واقع در سراسر جهان وجود دارد و می تواند حرکت کند ، غذا بخورد و حتی مشکلات را حل کند.

 

برونو دیوید ، مدیر موزه تاریخ طبیعی پاریس می گوید: “بلاب یا هباب موجودی زنده و اسرار آمیز است که ما را شگفت زده می کند، زیرا مغزی ندارد اما می تواند یاد بگیرد و اگر دو بلاب یا هباب را با هم آمیزیم ، یکی از آنها که یاد گرفته است دانش خود را به دیگری منتقل می کند. ما مطمئناً می دانیم که این موجود یک گیاه نیست ، اما آیا این موجود یک حیوان است یا یک قارچ؟”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن