اخبار فناوریگجت

Drone پشت بام ساز با تفنگ میخی

Drone پشت بام ساز با تفنگ میخی

Drone پشت بام ساز با تفنگ میخی

پژوهشگران دانشگاه میشیگان (UM) یک هواپیمای بدون سرنشین اُوادات (autonomous – خودش خودش را اداره می کند) را با تفنگ میخی آسفالت روی پشت بام ها تثبیت می کند. آنها از یک DJI S1000 Octocopter شماری دوربین و نشانگر استفاده کردند تا بتوانند دقیقاً بدانند که این drone باید به کجا برود و چه اینکه دریابد چه جایی برای کوبیدن میخ مناسب است. با استفاده از یک سوئیچ مجازی برنامه ریزی شده بود، هواپیمای بدون سرنشین، خودکار، تفنگ میخی را در جای درست خود شلیک می کند. برای آگاهی بیشتر ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

از آنجا که drone تنها یک نمونه مفهومی می باشد، تنها می تواند برا مدت 10 دقیقه کار کند و برای انجام کار بیشتر نیاز به کابل برق خواهد داشت. نرم افزاری که آنها برای این drone استفاده کرده اند یک نسخه اصلاح شده از Ardupilot (APM) است که روی یک رایانه لینوکس تک بورد BeagleBone Blue سوار شده است. کنترل‌کننده پی‌آی‌دی (PID) آن، اُواداتانه (autonomously – بطور مستقل) یک مسیر از پیش بارگذاری شده را با استفاده از بازخورد فرایند ضبط حرکت دنبال می کند.

الا اتکینز، استاد مهندسی هوا و فضا و روباتیک دانشگاه میشیگان می گوید: ” سوار کردن یک دوربین روی Octocopter، برای بررسی جهت بلوک ها و جایگاه آنها کار آسانی می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن