اخبار فناوری

اپل در پی شارژ بیسیم خودروهای برقی

اپل در پی شارژ بیسیم خودروهای برقی

اپل در پی شارژ بیسیم خودروهای برقی

هم اکنون خودروهای برقی را با اتصال سیمی به شارژر، شارژ می کنند، یعنی درست همان روشی را که برای شارژ گوشی ها، تبلت ها و ابزار هایی از این دست، استفاده می نمائیم. البته این موضوع چندان مهمی نیست، ولی مشکل زمانیست که تصور کنیم، به مرور زمان، خودرو های برقی در بازار پر طرفدار شوند و این بدان معناست که ایستگاه های شارز این خودرو ها، می تواند بسیار شلوغ شود.

اما به نظر می رسد که کمپانی اپل ایده ای را برای رفع این مشکل در سر می پروراند و آن ایده، شارژ بیسیم خودروهای برقی می باشد.  زیرا در یک اختراعی که تازه به ثبت رسیده، به نظر می رسد که اپل ایده ای دارد که با آن می تواند، خودروهای برقی را بصورت بیسیم شارژ نماید. این موضوع از نظر تئوری بدان معناست که دسته ای از خودروهای برقی می توانند در ایستگاه شارژ خودرو پارک کرده و بصورت بیسیم شارژ شوند.

افزون بر این، این بدان معناست که شمار فراوانی از پارکینگ ها می توانند با داشتن این فناوری، خودروهای پارک شده در خود را شارژ نمایند. در باره عملی شدن این فناوری، دیگر جای سخنی در میان نیست، زیرا این موضوع از ایده گذر کرده و اپل، اختراعی را در این زمینه ثبت کرده است. ایده و اختراع کمپانی اپل در این زمینه بسیار امیدوار کننده می باشد، البته پیش از اپل نیز دیگر کمپانی های تولید کننده خودرو، ایدا ها وطرح هایی را در این زمینه مطرح کرده اند که در این باره می توانیم به خودروی خورشیدی مفهومی تویوتا برای رفع مشکل شارژ خودروهای برقی اشاره کرر.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن