دسته‌بندی نشده

غیر فعال شدن واکی تاکی اپل واچ

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

غیر فعال شدن واکی تاکی اپل واچ

غیر فعال شدن واکی تاکی اپل واچ

یکی از ویژگی های تازه ای که در به روزرسانی و آپدیت سال گذشته WatchOS معرفی شد، ویژگی Walkie Talkie یا واکی تاکی بود.  همانگونه که از نام این ویژگی پیداست، این فناوری به کاربران این امکان را می داد تا با فشار دکمه روی اپل واچ خود با یکدیگر سخن بگویند. یعنی درست چیزی همانند واکی تاکی ها قدیمی، هرچند که به نظر می رسد این ویژگی از این پس غیرفعال خواهد شد.

بر پایه گفته های اپل این ویژگی یک رخنه شنود امنیتی بالقوه دارد که به یک کاربر این امکان را می دهد تا گفتگوی، دیگر کاربران را بدون خرسندی و رضایت آنها گوش دهند. برای همین این ویژگی بصورت کوتاه مدت غیرفعال خواهد شد تا اپل این مشکل امنیتی را برطرف نماید و جلوی شنود غیرمجاز گفتگوی دیگران را بگیرد.

کمپانی اپل اینگونه نوشته ، “ما به تازگی از آیب پذیری مربوط به برنامه Walkie Talkie در اپل واچ آگاه شدیم و آن را غیرفعال کردیم تا هر چه سریع تر این مشکل را برطرف سازیم. ما از برای این نا امنی از خریداران خود پوزش می خواهیم و در سریع ترین زمان ممکن می کوشیم تا این مشکل را برطرف نمائیم. هرچند که ما از هیچ یک از آسیب های رسیده به خریداران خود و پیامد های پیش آمده آن،آگاه نیستیم که این کار نیاز به بررسی های بیشتر خواهد داشت، ولی در هر صورت ما امنیت و حریم خصوصی کاربران و خریداران خود را بسیار جدی می گیریم.

البته این مشکل امنیتی ما را به یاد مشکل امنیتی دیگری که در آغاز سال جاری نیز روی داد می اندازد. در آن مشکل امنیتی، باگ امنیتی FaceTime، این امکان را فراهم می آورد تا کاربر بتواند در آیفون شخصی که به او زنگ زده، جاسوسی کند.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا