ثبت اختراع اپل واچ 5G با حسگر آلودگی هوا

ثبت اختراع اپل واچ 5G با حسگر آلودگی هوا

ثبت اختراع اپل واچ 5G با حسگر آلودگی هوا

اپل واچ در هم اکنون از شبکه LTE پشتیبانی می کند ، اما با توجه به اینکه انتظار می رود 5G آینده گوشی های هوشمند را رقم بزند، گمان می کنیم که در آینده اپل به احتمال بسیار اپل واچی را منتشر خواهد کرد که از شبکه 5G  پشتیبانی کند و با توجه به ثبت اختراعی که به تازگی  در Patently Apple آشکار شده به نظر می رسد که اپل در واقع چنین دستگاهی را ثبت کرده است.

البته چه زمانی اپل واچ 5G وارد بازار خواهد شد، چندان مشخص نیست، ولی می دانیم که اپل می خواهد نخستین دستگاه 5G خود را در سال 2020 و در شکل آیفون روانه بازار کند. نکته دیگری را که Patently Apple آشکار کرده، حسگر گاز اکسید فلز است که قرار است رو اپل واچ های آیند کار گذاشته شود.

حسگر آلودگی هوای اپل واچ چیست؟

برای افراد ناآشنا به این حسگر، باید بگوییم که، این سنسور طراحی شده است تا کیفیت هوای محیط کاربر را بیازماید. با قرار گرفتن اپل واچ به عنوان یک وسیله بهداشتی می توان از آن برای سنجش آلودگی هوا استفاده کرد. به عنوان مثال ، می تواند به کاربران بگوید هوا امروز آلوده است تا در خانه بماند و یا ماسک بزند تا دچار بیماری و آسیب نشود. افزون بر این با این حسگر می توانید وضعیت هوای پبرامون خود را به دیگران گزارش دهید. این حسگر برای بیماران قلبی و یا کسانی که تنگی نفس دارند و بویژه کودکان و سالمندان بسیار کارامد است.

البته فراموش نکنید که این ویژگی ها تنها در حالت ثبت اختراع هستیند و این امکان هم هست که هیچگاه به واقعیت تبدیل نشوند. هرچند که اپل به ساخت چنین دستگاه های در آینده بسیار علاقه مند است و ما هم آرزو می کنیم که چنین دستگاه هایی تولید شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا