strangesبرجسته ترین مطالب

بازسازی صدای مومیایی 3 هزار ساله توسط پژوهشگران انگلیسی

بازسازی صدای مومیایی 3 هزار ساله توسط پژوهشگران انگلیسی

بازسازی صدای مومیایی 3 هزار ساله

دانشمندان و باستان شناسان در انگلستان توانسته اند با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، صدای یک کاهن 3 هزار ساله مومیای شده مصری را با نام نسیامون (Nesyamun) بازسازی کنند. این روش می تواند چشم انداز تازه ای را برای نمایشگاه های موزه ای و میراث بشری فراهم سازد. زیرا بی گمان شنیدن لهجه و سخن گفتن مردمان باستان برای بازدید کنندگان بسیار جالب خواهد بود. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

به گفته پژوهشگران ، نسیامون، کاهنی بوده که در زمان رامسس یازدهم (XI)  که از سال 1107 تا 1075 پیش از میلاد فرمانروایی می کرده، زندگی می کرده است و تن مومیایی شده او گزینه بسیار مناسبی برای مطالعات صدا شناسی می باشد، زیرا بر پایه پژوهش های انجام شده گلوی این مومیایی به خوبی حفظ شده است. تیم پژوهشی از داده های CT scan مجرای صوتی میان حنجره و لب های نسیامون بهره برده و با استفاده از پرینتر Stratasys Connex 260 یک مدل سه بعدی را ساخته است که می تواند صدای این کاهن را باز تولید کند.

"<yoastmark

مطالعات انجام شده نشان می دهد که سنتز عملکرد صوتی او به ما این امکان را می دهد تا تماس مستقیمی را با مصر باستان بوسیله شنیدن صدای مجرای صوتی که برای 3 هزار سال شنیده نشده است و به واسطه مومیایی شدن به خوبی حفظ گردیده داشته باشیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن