فیلم 4K ورود لوکوموتیو بخار به ایستگاه لسیوته در سال 1896

فیلم 4K ورود لوکوموتیو بخار به ایستگاه لسیوته که در سال 1896 توسط برادران لومیر گرفته شده

فیلم 4K ورود لوکوموتیو بخار به ایستگاه لسیوته

اگر اهل فیلم نیستید ، ورود لوکوموتیو بخار به ایستگاه لسیوته (Arrival of a Train at La Ciotat) به عنوان یکی از مشهورترین فیلم های تاریخ سینما می باشد که توسط فیلمسازان فرانسوی آگوست و لوئیس لومیر ساخته شده است. هنگامی که این ویدئو در سال 1896 به نمایش درآمد، یک فیلم پیشرو زمان خودش قلمداد شد هرچند که مقایسه با فناوری امروزی ، این ویدئو بسیار کهنه و تاریخی به نظر می رسد. اما بهتر است بدانید که دنیس شیریاف (Denis Shiryaev) تصمیم گرفت تا از تکنیک های نوین یادگیری ماشین یا به عبارتی شبکه های عصبی هوش مصنوعی استفاده کند و این ویدئوی کهنه و کم کیفیت را از نظر ویچارش (resolution – وضوح یا رزولیشن ) به یک فیلم 4K با کیفیت بالا تبدیل کند. برای مقایسه ما این فیلم را با هر دو کیفیت در این نوشتار آورده ایم.

 

اما انجام چنین کاری، چگونه امکان دارد؟ برای این کار شیریاف از نرم افزارهای ویرایش تصویر به نام Gigapixel AI که توسط کمپانی Topaz Labs  ساخته شده، استفاده کرده است. این نرم افزار به کاربران امکان می دهد که کیفیت تصاویر را تا مقیاس 600 درصد افزایش دهند. نرم افزار Gigapixel AI  از شبکه های عصبی پیچیده برای افزودن جزئیات واقع بینانه به یک تصویر استفاده می کند تا در هنگام مقیاس بندی، وضوح آن را تا حد امکان بالا ببرد.

 

با توجه به آزمایشگاه های Topaz در صفحه محصول Gigapixel AI ، در این نرم افزار یک شبکه عصبی هزاران جفت عکس را تجزیه و تحلیل و آنالیز می کند تا یاد بگیرد که جزئیات معمولاً چگونه از میان می روند. این الگوریتم یاد می گیرد تا بر پایه آنچه آموخته است جاهای خالی را را در تصاویر تازه پر نماید و به طور موثری جزئیات تازه ای را به عکس شما بیافزاید.

"<yoastmark

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا