اخبار فناوری

Adobe چهره دستکاری شده در فتوشاپ را با آموزش هوش مصنوعی تشخیص می دهد

Adobe چهره دستکاری شده در فتوشاپ را با آموزش هوش مصنوعی تشخیص می دهد

تشخیص چهره دستکاری شده در فتوشاپ با هوش مصنوعی Adobe

یک تیم که متشکل از Adobe و UC Berkeley محققین هوش مصنوعی می باشند، هوش مصنوعی AI را به جهت تشخیص دستکاری های انجام شده چهره های ویرایش شده ای که با Adobe Photoshop انجام شده است، آموزش داده اند.

محققان امیدوارند که این ابزار کمک برای بازگرداندن اعتماد به رسانه های دیجیتال در مواقعی که چهره های جعلی و فریب دهند ایجاد می شود کار ساز باشد.

این ابزار می تواند در زمینه های کامپیوتری یک عدالت کلی ایجاد کند، که این امکان را برای افراد، به جهت تشخیص و کشف تصاویر دستکاری شده ایجاد می کند.

این تیم با ایجاد یک شبکه عصبی کانولوشن (CNN) به جهت مشخص کردن تغییرات انجام گرفته در تصاویر ساخته شده که از ویژگی Face-Away Liquify فتوشاپ که برای تغییر چشم ها، دهان و دیگر ویژگی های صورت طراحی شده است، AI را آموزش می دهد.

این ابزار با آزمایش های متوالی که صورت گرفته است توانسته است تا 99 درصد این تغییرات را شناسایی کند، این در حالی است که افرادی که توانایی تشخیص تغییرات تصاویر را دارند تنها توانستند 53 درصد از تغییرات را تشخیص دهند.

نکته قابل توجه این ابزار این است که قادر به بازگردانی تصاویر به آنچه که قبل از آن بوده است می باشد.

این اولین باری نیست که شرکت Adobe از AI هوش مصنوعی به جهت تشخیص در نمایش عکسهای فتوشاپ استفاده کرده است، اما این کار به طور اختصاصی برای شناسایی دستکاری های صورت استفاده شده است.

ریچارد ژانگ، پژوهشگر Adobe، اعلام نمود: “ما در جهانی زندگی می کنیم که در آن اعتماد به اطلاعات دیجیتالی که مصرف می کنیم، بسیار سخت می باشد.”

این آغازی به جهت تشخیص چهره های جعلی در رسانه های اجتماعی و غیره می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا