climateاخبار فناوری

تولید کفش های آدیداس از ضایعات پلاستیکی دریاها

تولید کفش های آدیداس از ضایعات پلاستیکی دریاها

تولید کفش های آدیداس از ضایعات پلاستیکی دریاها

همکاری کمپانی آدیداس با کمپانی حافظ محیط زیست پارلی برای تولید کفش به سال 2015 باز می گردد. در سال 2019 خط تولید آدیداس پارلی همچنان در حال رشد می باشد. هر یک از کفش های خط تولید پارلی از 12 بطری پلاستیکی بیرون آمده از دریا و ضایعات تورهای ماهیگیری ساخته شده اند. آدیداس گفته که که می خواهد تا سال 2024 همه محصولات خود را از پلاستیک های بازیافتی دریاها تولید کند.

امسال این کمپانی می خواهد تا 11 میلیون جفت کفش را از مواد بازیافتی دریاها تولید کند. همکاری آدیداس و پارلی باعث شده تا از ریختن 2810 زباله های پلاستیکی به آب های آزاد جلوگیری شود. کار بدین روال است که نخست زباله ها از پهنه های کناره دریاها همانند سواحل مالدیو گرداوری شده انبار می شوند و برای فرایند بازیافت به کارخانه های پردازش آدیداس فرستاده می شوند. در این فرایند پلاستیک های دارای پلی اتیلن ترفتالات یا PET را آدیداس استفاده می کند و چیزهای دیگر به مراکز بازیافت معمول فرستاده می شوند.

 

اریک لیدکه عضو هیئت مدیره آدیداس می گوید که مصرف کنندگان  می باید قدر این محصولات را بدانند، زیرا هر کفش بازیافتی در واقع گامی کوچک برای جلوگیری از آلوده شدن دریاها می باشد. پس از این که 1 میلیون جفت کفش در سال 2017 و 5 میلیون جفت کفش در سال 2018 از محصولات بازیافتی تولید کردید، تصمیم گرفتیم تا در سال 2019، 11 میلیون جفت کفش را از پلاتیک های بازیافتی رها شده در دریاها تولید نمائیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن