bests

بهترین آنتی ویروس های رایگان کامپیوتر برای ویندوز و مک

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

بهترین آنتی ویروس های رایگان کامپیوتر

مهم نیست که از چه کامپیوتری بهره می برید در هر صورت برای محافپت از آن نیاز به آنتی ویروس دارید. در این نوشتار بهترین آنتی ویروس های رایگان کامپیوتر را به شما معرفی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

شاید هزار بار این جمله را شنیده باشید: شما نیاز به محافظت کامپیوتر خود با آنتی ویروس دارید. چه مکینتاش داشته باشید چه ویندوز و چه لینوکس در هر صورت آنتی ویروس موردی ضروری برای شماست.

خوشبختانه ، نیازی به صرف هیچ پولی برای محافظت از خود ندارید زیرا شما می توانید برخی از مجموعه های آنتی ویروس را به صورت رایگان دریافت کنید. پس یکی از 10 آنتی ویروسی را که در این نوشتار معرفی کرده بگیرید و محافظت از رایانه خود را آغاز کنید.

نکته ای درباره بهترین آنتی ویروس های رایگان کامپیوتر

همه این شرکت ها در حال تلاش برای کسب درآمد هستند ، اما با ارائه آنتی ویروس رایگان به چنین خواسته ای نمی رسند. بنابراین ، پیش از زدن دکمه نصب باید به دو نکته توجه داشته باشید:

 • نرم افزار پولی: بسیاری از برنامه هایی که در مورد آنها صحبت خواهیم کرد ، برای ارتقاء به نسخه پولی شما را ناخشنود خواهند ساخت زیرا می توانند شمار فراوانی پنجره بازشو یا ایمیل به شما نمایش دهند. اگر با پرداخت هزینه مشکلی ندارید ، لیست گزینه های برتر آنتی ویروس ویندوز 10 و بهترین برنامه های آنتی ویروس مک با حقوق بالا را می توانید ببینید.
 • نوار ابزار و اکستنشن های مرورگر: نگران کننده تر این است که برخی از برنامه ها سعی می کنند شما را مجبور به نصب نوار ابزار یا اکستنشن ها روی مرورگر کنند که بی گمان وضعیت چندان جالبی نخواهد بود. نوار ابزار مرورگر آیتمی فاجعه بار است و به طور کلی فقط برای جمع آوری و فروش اطلاعات شما استفاده می گردد و ایندر حالی است که سرعت جستجوی شما را نیز در اینترنت کند می کند بهتر است بهتر است بکوشید به جای نوار ابزار از یک ابزار آنلاین اسکن ویروس رایگان استفاده کنید.

و اگر در حال حاضر از نرم افزاری استفاده می کنید که می خواهید آن را آزمایش کنید ، در اینجا راه هایی برای آزمایش ایمن نرم افزار آنتی ویروس می توانید ببینید.

 

 1. آنتی ویروس avira

  آنتی ویروس avira
  آنتی ویروس avira

  در دسترس برای هر دو سیستم عامل مک و ویندوز

  آویرا یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان کامپیوتر است که بخاطر عملکرد ثابت و ابزارهای آسان برای استفاده ، یک انتخاب عالی است. تازه ترین آزمایش آنتی ویروس AV-Comparatives به نسخه حرفه ای این نرم افزار امتیاز 99.9 را داده است که می توان شرط بست که نسخه رایگان آن نیز از همین توانمندی برخوردار است.

  گزینه های زمان بندی آویرا دیداری و گرافیکی هستند و می توانید شمار اسکن هایی را که در طول هفته اجرا شوند را تعیین کنید. شما به آسانی می توانید یک اسکن سریع روزانه یا یک اسکن کامل هفتگی را برنامه ریزی کنید. این آنتی ویروس در زمان واقعی و آنی از کامپیوتر شما پاسداری می کند، اسکن ها شما را از همه چیز در امان می دارند. (هرچند مواردی هم هست که مجموعه های آنتی ویروس نمی توانند شما را در برابر آنها محافظت کنند).

  دانلود: Avira

 

 1. آنتی ویروس Bitdefender

  آنتی ویروس Bitdefender
  10 آنتی ویروس برتر رایگان

  در دسترس برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک

  یکی دیگر از برنامه های آنتی ویروس که نسخه حرفه ای آن امتیاز 99.9 از تست میزان حفاظت گرفته است، نسخه رایگان Bitdefender می باشد که شما را تقریباً از همه بدافزارها در گردش محافظت می کند. ویژگیهای ضد فیشینگ و ضد کلاهبرداری شما را بیش از پیش محافظت خواهد کرد.

  رابط کاربری ساده بیتدیفندر شما را در گزینه ها غرق نمی کند و اتوماسیون آن بدان معناست که نیازی به مدیریت فعال آن به صورت دستی ندارید. همچنین این برنامه به گونه ای طراحی شده است که منابع سیستم را در نظر بگیرد ، که یک امتیاز محسوب می شود ، زیرا برخی از برنامه های آنتی ویروس می توانند به شدت از منابع کامپیوتر شما استفاده کنند.

  دانلود Bitdefender

 

 1. آنتی ویروس avast

  آنتی ویروس avast
  آنتی ویروس avast

  در دسترس برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک

  اگرچه Avast دارای درجه حفاظت کمی پایین تر از دیگر گزینه های (98.9 درصد) پیشین است ، اما هنوز هم درجه حفاظت آن را می توان بسیار بالا دانست. این برنامه همچنین از منابع نسبتاً کمی استفاده می کند ، بنابراین بعید است که سرعت کامپیوتر شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

  یک رابط کاربری ساده و آسان به این معنی است که برای راه اندازی آن نیازی به آموزش و راهنمایی ندارید. علیرغم رتبه کمتر در حفاظت از تهدید ، Avast یک انتخاب مناسب برای کسانی است که به دنبال آنتی ویروس رایگان هستند. بی گمان دلیلی دارد که آواست یکی از محبوب ترین گزینه های موجود در میان آنتی ویروس ها می باشد.

  دانلود Avast

 

 1. آنتی ویروس AVG

  آنتی ویروس AVG | 10 آنتی ویروس برتر رایگان
  آنتی ویروس برتر رایگان

  در دسترس برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک

  AVG در حفاظت (98.9 درصد) و استفاده از منابع سیستم رتبه خوبی دارد. و در حالی که آنها هم اکنون موارد غیر ضروری مانند پاکسازی سیستم و برنامه های آنتی ویروس تلفن همراه را ارائه می دهند ، محصول اصلی آنها هنوز یکی از بهترین ها است. AVG به دلیل نمایش فراوان پنجره خرید نسخه پولی از آوازه خوبی در میان کاربران برخوردار نیست.

  دانلود AVG

 

 1. آنتی ویروس Lavasoft Ad-Aware

  آنتی ویروس Lavasoft Ad-Aware

  در دسترس برای سیستم عامل ویندوز

  نسخه حرفه ای Lavasoft از Ad-Aware در تست های اخیر امتیاز 99.3 از میزان حفاظت را به دست آورده است و آن این امتیاز آن را به یک مدعی توانمند تبدیل می کند. و در حالی که این آنتی ویروس تمایل به استفاده از منابع بیشتری از کامپیوتر نسبت به سایر گزینه های آنتی ویروس دارد ، هنوز هم برای کاربران ویندوز یک انتخاب عالی است. تمرکز آن بر روی ویژگی های ضد تبلیغات مزاحم و هرز و ضد جاسوس افزار، بسیار جالب است.

  اگرچه استفاده از یک برنامه آنتی ویروس رایگان تقریباً نیاز شما را برطرف می کند اما سطوح مختلف پولی Ad-Aware کاملاً مقرون به صرفه است ، بنابراین اگر به دنبال ارتقاء به چیزی هستید که از ویژگی های بیشتری برخوردار باشد Lavasoft گزینه ای مناسب است.

  دانلود Lavasoft Ad-Aware

 

 1. آنتی ویروس eScan Antivirus Toolkit

  در دسترس برای سیستم عامل ویندوز

  این جعبه ابزار با سایر گزینه های موجود تفاوت دارد زیرا نیازی به نصب ندارد وتنها می توانید آن را دانلود و اجرا کنید. این بدان معناست که می توان آن را از درایو USB اجرا کرد کرده و استفاده کنید. حتی اگر آنتی ویروس دیگری در حال اجرا دارید. داشتن چنین پشتیبانی هرگز ضرر ندارد!

  از آنجا که این آنتی ویروس هیچ فرایند نصبی ندارد ، هیچ دفاع و زمان بندی واقعی هم در آن نیست. بنابراین بهتر استکه از آن به عنوان آنتی ویروس اصلی خود استفاده نکنید. اما اگر فکر می کنید ممکن است دستگاه شما کار نکند ، یا می خواهید آن را از نظر ویروسی بررسی کنید می تواند گزینه مناسبی باشد.

  دانلود eScan Antivirus Toolkit

 

 1. Trend Micro HouseCall

  Trend Micro HouseCall
  Trend Micro HouseCall

  در دسترس برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک

  یکی دیگر از برنامه های آنتی ویروس پر درخواست HouseCall است که می توان آن را به سرعت دانلود و اجرا کرد. این آنتی ویروس گزینه های زمان بندی یا حفاظت در زمان واقعی را به شما نمی دهد، اما اگر فکر می کنید رایانه شما ممکن است آلوده به ویروس باشد HouseCall یک راه عالی برای بررسی ویروس در کامپیوتر شما است.

  Trend Micro  شماری ابزار رایگان دیگر نیز ارائه می دهد که ممکن است به آنها علاقه مند باشید که از آن جمله می توان به جعبه ابزار ضد باج افزار ، محافظ مرورگر و روت کیت باستر اشاره داشت.

  دانلود HouseCall

 

 1. Malwarebytes Anti-Malware

  10 آنتی ویروس برتر رایگان
  10 آنتی ویروس برتر رایگان

  در دسترس برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک

  برنامه Malwarebytes در چند سال گذشته شهرت زیادی را بعنوان یک آنتی ویروس برتر کسب کرده است و برنامه ضد بدافزار آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. این برنامه شما را در خلاص شدن از شر برنامه های تبلیغاتی مزاحم یاری می دهد که در واقع یک فایل بسیار کوچک با نصب آسان است.

  بدون نسخه پولی شما تنها امکان اسکن دستی و بدون حفاظت در زمان واقعی را خواهید داشت. هرچند با این حال این برنامه نیز بسیار پرطرفدار است.

  دانلود Malwarebytes

 

 1. آنتی ویروس Panda Free

  در دسترس برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک

  در حالی که احتمالاً چندین صفحه نمایش را در این آنتی ویروس برای خرید نسخه پولی دریافت خواهید کرد ولیPanda  مزایایی هم دارد. به عنوان مثال ، اکثر کارهای خود را روی سیستم ابری یا Cloud بارگیری می کند و منابع سیستم شما را آزاد می گذارد.

  جدای از انجام کار در فضای ابری ، چیزهای زیادی نیست که بتواند برنامه Panda را از چیزهای دیگر متمایز کند. آزمایش AV-Test  نشان داده که پاندا به خوبی از سیستم عامل شما محافظت می کند اما نتایج عملکرد خارق العاده ای هم ندارد. با این حال ، از نظر قابلیت استفاده بسیار خوب است ، بنابراین نیازی نیست نگران رابط ها و تنظیمات پیچیده آن باشید.

  دانلود: پاندا

 

 1. آنتی ویروس ZoneAlarm

  آنتی ویروس ZoneAlarm
  آنتی ویروس ZoneAlarm

  در دسترس برای سیستم عامل ویندوز

  علاوه بر تمام ویژگی های آنتی ویروس استاندارد مورد انتظار، آنتی ویروس Zone Alarm Free همچنین دارای یک فایروال اصلی است. همچنین برخی از حفاظت های اولیه از هویت را ارائه می دهد که در صورت تغییرات غیرمجاز در پرونده های اعتباری به شما اطلاع می دهد.

  دانلود ZoneAlarm

 

 

منبع
makeuseof

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا
عناوین مطلب