روش استفاده از Find My iPhone در آیفون و آیپد

روش استفاده از Find My iPhone در آیفون و آیپد

روش استفاده از Find My iPhone در آیفون و آیپد

اگر روزی، دستگاه اپل خود، مانند آیفون، آیپد، آیپاد لمسی، یا Mac را گم کردید، در جایی آن را جا گذاشتید و یا حتی دزدیده شد، ویژگی Find My iPhone به شما این امکان را می دهد که از راه دور تا زمانی که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد، آن را در هر جایی ردیابی و پیدا کنید.

با ویژگی Find My iPhone نتنها می توانی دستگاه گم شده و یا دزدیده شده خود را بیابید، بلکه می توانید اطلاعات شخصی را که در دستگاه ذخیره شده، از راه دور پاک کنید. با این کار خیالتان آسوده می شود که اطلاعاتتان دستکم بدست افراد سودجو نمی افتند. در این نوشتار، روش فعال کردن ویژگی Find My iPhone به شما آموزش می دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه از ویژگی Find My iPhone در آیفون یا آیپد، استفاده کنیم

شما می توانید بکمک Find My iPhone، موقعیت مکانی گوشی خود را پیدا کنید.در واقع شما می توانید هر دستگاهی را که به اکانت iCloud شما متصل است پیدا کنید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید.

 1. به بخش Find My iPhone app در آیفون، آیپد و یا آیپاد لمسی خود بروید.
 2. با iCloud ID خود، وارد شوید.
 3. روی نام دستگاهی را که می خواهید موقعیت مکانی آن را بدست آورید، بتپید.
  روش استفاده از Find My iPhone در آیفون و آیپد,روشتک,raveshtech
  روش استفاده از Find My iPhone در آیفون و آیپد
 4. برای دیدن گزینه ها، در پایین برگه روی Actions بتپید. سه گزینه، پیش روی شما خواهد بود :
 • Play sound:  با انتخاب این گزینه می توانید یکی از زنگ های گوشی خود را پخش کنید، حتی اگر دستگاه شما در حالت ویبره یا سایلنت باشد. این گزینه زمانی مناسب است که شما گوشی را در کنار خانه خود گم کرده باشید.
 • Lost mode:  اگر این گزینه را انتخاب کنید، از شما خواسته می شود تا شماره تلفنی را وارد کنید که روی نمایشگر دستگاه گم شده شما، نمایش داده شود. با این کار کسی که گوشی را پیدا کرده می تواند به سادگی با شما تماس بگیرد. افزون بر نمایش شماره تلفن، زنگ گوشی نیز به صدا در خواهد آمد تا توجه افراد نزدیک به گوشی را به خود جلب نماید.
 • Erase:  اگر احساس کردید که دیگر به گوشی خود دسترسی پیدا نخواهید کرد، و یا در باره دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی خود، نگران هستید. می توانید با انتخاب این گزینه، همه داده های خود را از روی گوشی، پاک کنید.پیدا کردن آیفون،play sound,last mode,erase,روشتک,raveshtech

به یاد داشته باشید که اگر گوشی شما دزدیده شده بود، و شما توانستید موقعیت مکانی گوشی دزدیده شده خود را بیابید، بهتر است برای باز پس گیری آن، از راه قانونی وارد شده و از نیروی پلیس کمک بگیرد.

همچنین، اگر، از Appel Pay گوشی گم شده یا دزدیده شده خود بهره می بردید،  بهتر است که بصورت از راه دور، اطلاعات کارت اعتباری خود را بکمک iCloud و از راه وب، پاک نمائید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا