خاموش کردن موقت اعلان در آیفون و آیپد از بخش Notification Center

خاموش کردن موقت اعلان در آیفون و آیپد

گاهی اوقات برخی گروه های گفتگو در شبکه های اجتماعی شلوغ می شوند و صدای پی در پی نوتیفیکیشن می تواند برای کاربران آزارنده باشد و یا در این میان برنامه هم پی د ر پی برای شما اعلان های اسپم بفرستد. شاید در چنین زمانی خاموش کردن صدای اعلان ها برای بازه ای کوتاه کاری خردمندانه باشد. در این آموزش می خواهیم روش خاموش کردن موقت اعلان در آیفون و آیپد را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

در iOS 15 و iPadOS 15 کمپانی اپل تغییراتی را در میوت کردن یا بصدا کردن نوتیفیکیشن ها پیدید آورده است و ویژگی Delivery Quietly از میان رفته و ویژگی بهینه تر Mute، جایگزین آن گردیده است.

چگونه نوتیفیکیشن های آیفون و آیپد را Mute کنیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. نخست در Lock Screen یا قفل صفحه گوشی و یا Notification Center خود، اعلان آزارنده را بیابید. اگر در صفحه اصلی گوشی خود هستید لبه بالای نمایشگر را پایین بکشید تا بخش Notification Center باز شود. هنگامی که اعلان مورد نظر را یافتید آن را به چپ بِروبید (swipe – حرکت جارویی به چپ).
  Notification Center
  Notification Center
 2. پس از آن دکمه Options را بتپید (با انگشت لمس کنید).
  دکمه Options
  دکمه Options
 3. در این میان شما اگر می خواهید پیام ها یک ساعت بیصدا شود گزینه Mute For One Hour را برگزینید ولی اگر می خواهید پیام ها برای یک روی میوت شوند گزینه Mute For Today را انتخاب کنید.
  Mute For One Hour
 4. پس از اینکه برنامه شما mute شد، شما دیگر صدای اعلان را نخواهید شنید و یا حتی در هنگام دریافت پیام گوشی شما ویبره نیز نخواهد خورد هرچند که اعلان همچنان در Notification Center گوشی نشان داده خواهد شد.
 5. راهی که آن را دنبالید بسیار کارامد است زیرا تنها راه برای mute کردن یک برنامه با استفاده از بخش Notification Center می باشد و گزینه دیگری در بخش تنظیمات در دست نخواهید داشت.

برای Unmute کردن و یا صدا دار کردن دوباره پیام ها در آیفون و آیپد می توانید دوباره به بخش Notification Center رفته و دکمه Options را بتپید و سپس گزینه Unmute را انتخاب کیند.

Unmute
Unmute

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا