جلوگیری از ذخیره 2 عکس در آیفون توسط HDR برای خالی کردن حافظه گوشی

جلوگیری از ذخیره 2 عکس در آیفون توسط HDR برای خالی کردن حافظه گوشی

جلوگیری از ذخیره 2 عکس در آیفون توسط HDR برای خالی کردن حافظه گوشی

آیا آیفون شما هم از یک عکس دو نسخه ذخیره می کند؟ ذخیره دو عکس به دلیل آن است که تنظیمات پیش فرض دوربین شما روی گزینه ای است که از عکس گرفته شده هم حالت HDR و هم حالت non-HDR آن را ذخیره می کند. در این آموزش می خواهیم جلوگیری از ذخیره 2 عکس در آیفون توسط HDR پس با ما همراه باشید.

چرا آیفون از یک عکس چندین نسخه ذخیره می کند؟

دوربین آیفون از آیفون سری 4 تا تازه ترین آیفون یعنی آیفون 12 می تواند با حالت HDR عکاسی کند. HDR مخفف عبارت High Dynamic Range است که ترکیبی از چندین نوردهی می باشد که در نهایت، یک تصویر عالی را به شما ارائه می دهد. هنگامی که در شرایط نوری پیچیده (مانند آسمان روشن با ابرها ، درختان ، خانه ها ، مردم و غیره) قرار دارید ، دوربین آیفون در کاستی از ثانیه سه عکس می گیرد و آنها را می شکند تا یک تصویر HDR با سطح کنتراست متعادل ایجاد کند. .

پس iPhone شما هر دو نسخه را ذخیره می کند تا مطمئن شوید که می توانید نسخه های HDR و نا HDR یک تصویر را مقایسه کنید. با اینکه به ندرت پیش می آید که شما تصویر نا HDR را ترجیح دهید اما در چنین مواردی ، داشتن هر دو نسخه از یک تصویر می تواند مفید باشد.

اما برای بیشتر مردم ، تصویر HDR همان چیزی است که آنها دوست دارند و جلوگیری از ذخیره دو نسخه (HDR و غیر HDR) در آیفون شما می تواند فضای آزاد حافظه دستگاه شما را افزایش دهد.

چگونه از ذخیره 2 تصویر توسط ویژگی HDR در آیفون جلوگیری کنیم؟

  1. در آیفون خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
  2. بخش تنظیمات را کمی به پایین پیموده و Camera را بتپید.
  3. سپس گوک (سوئیچ – Toggle) روبروی گزینه Keep Normal Photo را بتپید (با انگشت لمس کنید).
  4. با این کار اکنون آیفون شما می تواند تنها ورژن HDR تصویر را ذخیره کرده و نسخه نا اچ دی آر آن را رها کند.
    جلوگیری از ذخیره 2 عکس در آیفون توسط HDR

توجه: گام های بالا تنها در مورد iPhone X و نسخه های پیشین از آن اعمال می شود. در iPhone XR ، XS  و مدل های تازه تر این گزینه را مشاهده نخواهید کرد. شما تنها گزینه تغییر Smart HDR را می بینید که به طور پیش فرض یک تصویر HDR را ذخیره می کند. نسخه غیر HDR را ذخیره نمی کند.بدین سان می توانید آیفون خود را از ذخیره دو تصویر تقریباً همسان باز دارید.

منبع
igeeksblog

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا