how toویندوز

جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 با 7 روش متفاوت بصورت موقت یا دائمی

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 با 7 روش متفاوت

آیا اکنون زمان مناسبی برای ران شدن Windows Update است؟ در هر صورت بروز نگه داشتن پچ های سیستمی و نصسب آپدیت های امنیتی ویندوز امری ضروری می باشد. اما ممکن است شما دوست نداشته باشید تا زمان و پهنای باند به خاطر آپدیت های جزئی یا به روز رسانی ویژگی های ناخواسته به هدر رود. در این آموزش روش جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 با 7 روش متفاوت بصورت موقت یا دائمی را به شما نشان خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

یادگیری نحوه مدیریت Windows Update ، کنترل به روزرسانی ها را در اختیار شما قرار می دهد. در اینجا ما تنظیمات و تنظیمات مختلفی را جمع آوری کرده ایم که می تواند به شما کمک کند وقفه ها – و تغییرات شگفت انگیز ناشی از Windows Update – را دور نگه دارید.

نکته: در صورت امکان از ویندوز 10 پرو استفاده کنید

توجه داشته باشید که برخی از نکاتی که در این آموزش می آوریم برای کاربران Windows 10 Home در دسترس نیست. پس در صورت امکان با ارتقاء به Windows 10 Pro می توانید ویژگی های بیشتری را در رابطه با کنترل آپدیت ویندوز در اختیار داشته باشید.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

متأسفانه Windows 10 Pro یک ارتقاء رایگان نیست. می توانید ارتقاء را خریداری کنید یا در صورت وجود ، کلید محصول معتبر Windows 7 یا 8 Pro را در نصب فعلی Windows 10 Home خود اعمال کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مسیرهای احتمالی ارتقاء ، راهنمای کلیدهای عمومی محصول Windows 10 را ببینید.

پس اکنون بیایید تا جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 را با استفاده از چندین روش بررسی کنیم.

 1. پیشگیری از به روز رسانی با گزینه metered connection

  در یک اتصال متریککه هرگونه اتصال دارای محدودیت داده است ، ویندوز در بیشتر موارد به روزرسانی ها و آپدیت ها را بارگیری نمی کند.

  گزینه  “metered connection” ساده ترین راه برای بلاک کردن بیشتر آپدیت های ویندوز بصورت همیشگی می باشد. این ویژگی در همه نسخه های ویندوز 10 ، از جمله Windows 10 Home در دسترس است.

  برای انتخاب اتصال اینترنت خود به عنوان یک اتصال متریک، به مسیر Settings > Network & Internet بروید. در زبانه وضعیت ، Properties را تحت نام شبکه ای که هم اکنون به آن متصل هستید انتخاب کنید.

  سپس ، در زیر عنوان Metered connection، گوک (toggle – سوئیچ) Set as metered connection را روشن کنید. شما همچنین می توانید Set a data limit را نیز انتخاب کنید ، هرچند اگر از اتصال محدود استفاده نمی کنید انجام این کار ضروری نیست.

  جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 با 7 روش متفاوت بصورت موقت یا دائمی
  جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 با 7 روش متفاوت بصورت موقت یا دائمی

  هنگامی که می خواهید آپدیت های ویندوز را نصب کنید ، همیشه می توانید به مسیر Settings > Update & Security > Windows Update بروید تا به روزرسانی ها را بررسی کنید و به صورت دستی بارگیری و نصب را آغاز می کند.

  در آن صفحه ، همچنین می توانید Advanced options را کلیک کرده و گزینه Download updates over metered connections را فعال کنید.

  برای آگاهی بیشتر می توانید راهنمای ما را برای تنظیم اتصال ویندوز 10 به صورت متریک را مشاهده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که تنها زمانی می توانید تنظیمات را اعمال کنید که به شبکه مربوطه متصل هستید.

 

 1. غیرفعال کردن به روزرسانی ویندوز برای مدتی کوتاه

  در صورت تمایل شما می توانید جلوی آپدیت ویندوز را برای مدتی کوتاه و بصورت موقتی بگیرید. می توانید از گزینه توقف به روزرسانی ها تا چند هفته استفاده کنید. این یک گزینه تو-ساز خود ویندوز بوده و در همه نسخه های ویندوز 10 موجود است. البته به شرط اینکه از نسخه مدرن آن استفاده کنید.

  برای توقف موقت Windows Update می توانید به مسیر Settings > Update & Security > Windows Update بروید. برای مسدود کردن به روزرسانی ها به مدت یک هفته ، می توانید گزینه Pause updates for 7 days را کلیک کنید. همچنین می توانید با کلیک دوباره آن، زمان توقف آپدیت را افزایش دهید.

  اگر می خواهید برای مدت بیشتری جلوی آپدیت ویندوز را بگیرید گزینه Advanced options را کلیک کنید. سپس در زیر گزینه Pause updates و از منوی فرو-ریز  Pause until می توانید تاریخی تا 35 روز پس ازامروز را برای توقف آپدیت انتخاب کنید. تا زمانی که این روز از راه برسد ، آپدیت ویندوز 10 نصب نمی شود، پس از گذشت این زمان ومی باید همه آپدیت ها را نصب کنید.

  غیرفعال کردن به روزرسانی ویندوز برای مدتی کوتاه
  غیرفعال کردن به روزرسانی ویندوز برای مدتی کوتاه

  هنگامی که به روزرسانی ها متوقف می شوند ، در صفحه اصلی Windows Update ، می توانید برای بازگشت به روال عادی ، روی “Resume updates” کلیک کنید.

 

 1. دریافت اعلان پیش از به روزرسانی ویندوز

  برای جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 شما می توانید ویندوز 10 را مجبور کنید هنگام به روزرسانی به شما آن را اطلاع دهد ، سپس دانلود را به صورت دستی فعال کنید. با این کار به هر کسی  پهنای باند محدود یا اتصال اینترنتی اختصاص داده خواهد شد. شوربختانه ، این ترفند تنها با Group Policy Editor قابل دسترس است  و کاربران خانگی را در بر نمی گیرد.

  بیشتر بخوانید:

  روش دسترسی به ویرایشگر خط مشی گروه یا Group Policy Editor در خانه Windows

  برای باز کردن Group Policy Editor، دکمه   Start یا همان کلید ویندوز را فشار دهید تا نوار جستجو باز شود ، سپس Group Policy را تایپ کرده و نتایج نمایش داده شده Edit Group Policy را باز کنید. پس از باز کردن ویرایشگر ، به قسمت Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update بروید و Configure Automatic Updates را باز کنید.

  گزینه را روی Enabled تنظیم کنید ، سپس در قسمت Configure automatically Update  گزینه دوم که Notify for download and auto install می باشد را انتخاب کنید. برای گزینه دیگر  Auto download and schedule the install که گزینه شماره 4  است به شما این امکان تا زمان انتخاب  بارگیری و نصب خودکار آپدیت ها را تعیین نمائید.

  روش دسترسی به ویرایشگر خط مشی گروه یا Group Policy Editor در خانه Windows
  روش دسترسی به ویرایشگر خط مشی گروه یا Group Policy Editor در خانه Windows

  با انتخاب گزینه شماره 2 ، دفعات بعدی که به روزرسانی ها در دسترس هستند ، اعلانی مبنی بر نیاز به برخی از آپدیت ها را خواهید دید. با انتخاب پیام نمایش داده، به بخش Windows Update برده می شوید ، جایی که باید دکمه بارگیری را فشار دهید تا روند به روزرسانی آغاز شود.

  توجه داشته باشید که فعال کردن این تنظیم ، برخی از گزینه های تحت Windows Update را در برنامه تنظیمات غیرفعال می کند. این به این دلیل آن است که تغییر تنظیمات Group Policy که به آن اشاره شد به ویندوز می گوید که برخی تنظیمات توسط سازمان شما مدیریت می شوند و بنابراین آنها را محدود می کند.

 

 1. به تاخیر انداختن آپدیت ها تا زمان تائید ایمن بودن و بدون باگ بودن آپدیت

  برای جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 اگر می توانید به طور موقت از آپدیت خودکار ویندوز خودداری کنید. مدت زمان تأیید آپدیت ها می تواند مقدار زیادی زمان را برای شما خریداری کند  تا مطمئن شوید که پس از آپدیت باگ های آن برای شما مشکلی نمی آفرینند زیرا نسخه های اولیه آپدیت های مهم معمولا دارای مشکلاتی هستند.

  پس از سپری شدن مهلت ، به روزرسانی های به تعویق افتاده به طور خودکار اجرا می شوند. با این حال ، در آن زمان ، مایکروسافت باید هر گونه باگی را که پیشتر داشته اند برطرف نموده باشد.

  گزینه های به تعویق انداختن آپگریدها که در تنظیمات برنامه قرار داشتند. اما اکنون آنها در Group Policy Editor هستند. به این ترتیب ، این گزینه برای کاربران Windows 10 Home در دسترس نیست.

  چگونه می توان آپدیت وندوز را تا 365 روز به تعویق انداخت

  در ویرایشگر خط مشی گروه (همانطور که در بالا توضیح داده شد) ، به مسیر . Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Windows Update for Business بروید.

  در اینجا ، گزینه Select when Preview Builds و Feature Updates را باز کنید. این خط مشی را روی Enabled تنظیم کنید ، سپس باید Windows readiness level یا همان سطح آمادگی ویندوز خود را انتخاب کنید. تنظیمات معمول روی Semi-Annual Channel می باشد، اما اگر پیش آپدیت یا چیزی همانند آن را می خواهید ببینید می توانید آن را روی بازه ای سریعتر تنظیم کنید.

  پس از این ، شمار روزهایی (نمونه 365) را که می توانید پیش نمایش آپدیت ها را به تعویق بیندازید وارد کنید. به جز این ، در صورت تمایل می توانید تاریخ شروع تعویق را تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که به روز رسانی ویژگی ها اصلی ترین به روز رسانی ویندوز 10 است که باید دو بار در سال حتما انجام شود.

  چگونه می توان آپدیت یوندوز را تا 365 روز به تعویق انداخت
  چگونه می توان آپدیت یوندوز را تا 365 روز به تعویق انداخت

  چگونه می توان آپدیت های کوچک ویندوز را تا 30 روز به تعویق انداخت

  برخلاف به روزرسانی های اصلی ویژگی ، برخی آپدیت ها دارای پچ های کوچکتری برای ویندوز 10 هستند که بیشتر که بصورت متناوب نصب می شوند. برای تنظیم این مورد به مسیر Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Windows Update for Business بروید و Select when Quality Updates are received را برگزینید.

  اگر این تنظیمات فعال باشد ، می توانید آپدیت های کوچک را تا 30 روز به تعویق بیندازید  و در صورت تمایل ، می توانید به روزرسانی های کوچک را نیز در بخش Pause Quality Updates starting تعیین روز نمائید.

  چگونه می توان آپدیت های کوچک ویندوز را تا 30 روز به تعویق انداخت
  چگونه می توان آپدیت های کوچک ویندوز را تا 30 روز به تعویق انداخت
 1. غیرفعال کردن آپدیت ویندوز در طول زمان فعالیت و کار شما

  آخرین نسخه های ویندوز 10 به شما این امکان می دهد  تا ساعت های فعالیت خود را تنظیم کنید ، یعنی زمان هایی که به طور منظم از کامپیوتر خود استفاده می کنید تعیین نمائید. در این بازه Windows Update  دستگاه شما را برای نصب به روز رسانی ریستارت نمی کند. این گزینه در بخش  Settings > Windows Update > Change active hours در دسترس می باشد.در صورت تمایل می توانید از نوار لغزنده استفاده کنید تا ساعات فعالیت را بر اساس فعالیت خود تنظیم کند. ویندوز همچنین زمان هایی را که معمولاً از رایانه خود استفاده می کنید به شما پیشنهاد می دهد.

  زمانبندی کردن نصب آپدیت های ویندوز
  غیرفعال کردن آپدیت ویندوز در طول زمان فعالیت و کار شما

   

  در غیر این صورت ، برای تغییر زمان هایی که معمولاً فعال هستید ، روی  Change کلیک کنید. این محدودیت به 18 ساعت محدود محدود است ، بنابراین نمی توانید آن را روی حات 24 ساعته و 7 روزه تنظیم کنید.

 

 1. زمانبندی کردن نصب آپدیت های ویندوز برای

  برای هنگامی که Windows Update به روزرسانی های تازه را بارگیری کرد که نیاز به ریستارت دوباره کامپیوتر شما دارند ، تا زمانی که مجبور به ریستارت دوباره شوید، زمان زیادی باقی خواهد ماند. هنگامی که شماری از آپدیت ها در صف انتظار هستند می توانید برای جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 به جای این که به ویندوز اجازه دهید در مورد زمان انجام آن تصمیم بگیرد خودتان آن را برنامه ریزی کنید.

  برای انجام این کار ، همانطور که پیشتر گفتیم، به برگه Windows Update در بخش Settings  ویندوز بروید. در کنار دکمه Restart now ، گزینه Schedule the restart  را انتخاب کنید. پس این گزینه را روی حالت On یا روشن تنظیم کنید ، سپس زمان و تاریخی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. ویندوز به جای راه اندازی بر پایه تصمیم خودش از زمانبندی شما بهره خواهد برد.

  زمانبندی کردن نصب آپدیت های ویندوز
  زمانبندی کردن نصب آپدیت های ویندوز

  برای دستیابی به بهترین نتایج ، توصیه می کنیم گزینه Show a notification when your PC requires a restart را در مسیر Windows Update > Advanced options فعال کنید. با این کار ، اعلان های بیشتری در باره ریستارت دوباره ویندوز دریافت خواهید کرد تا بتوانید ریستارت دوباره را که ویندوز به تنهایی درخواست می کند به تأخیر بیندازید.

 

 1. غیرفعال کردن آپدیت کامل ویندوز 10

  به عنوان آخرین راه حل ، در اینجا تنها روشی وجود دارد این است که به طور کامل یا تا زمانی که کامپیوتر را ریستارت نکرده اید آپدیت ویندوز را به طور کامل خاموش کنید و این امکان در همه نسخه های ویندوز 10 موجود است.

  برای این کار به منوی Start بروید سپس گزینه Services را تایپ کنید و نتایج نمایش داده شده آن را باز کنید. Windows Update service را در لیست پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید.

  در زیر Service status ، روی Stop کلیک کنید تا Windows Update تا ریتارت دوباره خاموش شود. در زیر Startup type  ، می توانید Disabled را انتخاب کنید تا از ریستارت شدن دوباره سرویس در هنگام بوت شدن ویندوز جلوگیری شود. تا زمانی که Service را دوباره روشن نکنید ، Windows Update  اجرا نمی شود.

  غیرفعال کردن آپدیت کامل ویندوز 10
  غیرفعال کردن آپدیت کامل ویندوز 10

  اگر این کار را می کنید ، به یاد داشته باشید که در سریع ترین رمان ممکن آپدیت ویندوز را دوباره روشن کنید تا از رایانه خود با پچ های امنیتی محافظت کنید.

  مدیریت آپدیت درایور در ویندوز 10

  در  Windows 10 بخشWindows Update  همچنین به روز رسانی درایور را نیزانجام می دهد. مایکروسافت در آخرین نسخه ها ، آنها را در بخش جداگانه ای از صفحه Windows Update قرار داده است ، که برای مشاهده آنها باید روی View all optional updates کلیک کنید. با باز کردن Driver updates می توانید لیستی از درایور هایی که مشکلات آنها برطرف شده است راببینید.

  در غیر این صورت ، ویندوز تنها در صورت نیاز به طور خودکار درایورهای تازه را نصب می کند. اگر نیاز دارید که آنها را به صورت دستی مدیریت کنید ، راهنمای ما را برای به روز رسانی درایورها در ویندوز 10 مشاهده کنید. ابزار Microsoft Show or Hide Updates Troubleshooter ، که پیشتر به شما اجازه می داد آپدیت درایورها را در Windows Update  بلاک کنید ، از این زمان دیگر در دسترس نیست.

  روش مدیریت به روز رسانی برنامه در ویندوز 10

  ما در اینجا روش مدیریت Windows Update برای به روز رسانی سیستم را به صورت متمرکز توضیح داده ایم. اگر به کنترل مشابهی روی برنامه های خود نیاز دارید می باید آموزش کامل خاموش کردن به روزرسانی خودکار برنامه ها در ویندوز 10 را ببینید.

  به خاطر داشته باشید که همان هشدارهای پیشین در همینجا هم اعمال می شود. خاموش کردن به روز رسانی برنامه ها در مواردی که آخرین نسخه باگ یا مشکلات دیگری دارد می تواند مفید باشد. اما به روزرسانی های منظم به حفظ امنیت نرم افزار روی دستگاه شما کمک می کند ، بنابراین نباید برای مدت طولانی از آنها غافل شوید.

  فقط در مواقع ضروری Windows Update را متوقف کنید

  اکنون می دانید که چگونه در صورت نیاز آپدیت را در ویندوز 10 متوقف کنید. بیشتر اوقات ، آپدیتت خودکار، عالی است ، زیرا دستگاه شما را بدون هیچ گونه دردسری ایمن نگه می دارد. با این حال ، اگر می خواهید رایانه خود را از ریستارت بازدارید یا نسخه تازه آپدیت های باگ دار را نصب نکنید ، مسدود کردن آپدیت ویندوز 10 برای مدت کوتاهی می تواند کمک کننده باشد.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا