جستجوی سریع در ویندوز 11 با 4 شیوه متفاوت و آسان برای کاربران

جستجوی سریع در ویندوز 11 با 4 شیوه متفاوت

اگر می خواهید در ویندوز 11 پرونده یا برنامه ای را سریع پیدا کنید می توانید از چندین راه متفاوت بهره ببرید. در این آموزش می خواهیم روش جستجوی سریع در ویندوز 11 را به شما نشان دهیم.

استفاده از کلید میانبر Windows+S 

اگر می خواهید برنامه، سند و یا حتی صفحه وبی را در ویندوز 11 بیابید، می توانید به سادگی کلید میانبر Windows+s را بفشارید. پس از آن فیلد جستجو به شما نمایش داده می شود که می توانید نام مورد نظر را در آن تایپ کرده و نتایج جستجو را ببینید. اگر می خواهید نتیاج بصورت دسته بندی شده نمایش داده شوند، می توانید زبانه های زیر نوار جستجو را بر پایه نیاز خود کلیک کنید. زبانه Apps برای برنامه، زبانه Documents برای اسناد می باشد.

استفاده از کلید میانبر Windows+S برای جستجوی سریع

کلیک دکمه Search در تسکبار

اگر دکمه ذره بین مانند جستجو را در تسکبار می بینید، هر زمان که خواستید می توانید آن را کلیک کنید تا پنجره جستجو نمایش داده شود. این پنجره درست همان پنجره ایست که با کلید میانبر Windows+s با لا می آید. اما اگر این دکمه را در تسکبار ویندوز ندیدید می باید پس از رفتن به بخش Settings ویندوز مسیر Personalization > Taskbar > Taskbar را دنبال کنید و گوک (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Search را کلیک کنید تا On و روشن شود.

جستجوی سریع در ویندوز 11 با 4
کلیک دکمه Search در تسکبار

کلیک منوی Start و تایپ موضوع

شما می توانید پس از کلیک منوی 4خانه Start بیدنگ موضع مورد نظر خود را برای جستجو تایپ کنید. با اینکار ویندوز، خودکار، منوی جستجو را به شما نمایش خواهد داد.

کلیک منوی Start و تایپ موضوع جستجو

جستجو در بخش File Explorer

شما همچنین می توانید برای جستجو در ویندوز 11 از برنامه File Explorer بهره ببرید. برای باز کردن File Explorer کلید میانبر Windows+e را بزنید و سپس در بخش بالا، گوشه راست پنجره فایل اکسپلورر، نوار جستجو را کلیک کنید و موضوع مورد نظر خود را جستجو کنید. پس از جستجو می توانید در فایل اکسپلورر لیسیتی از نتیاج جستجو را ببینید و آیتم دلخواه خود را کلیک کنید.

جستجوی سریع در ویندوز 11
جستجو در بخش File Explorer

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا