تنظیم زمان ریستارت ویندوز 11 برای آپدیت از بخش تنظیمات

تنظیم زمان ریستارت ویندوز 11 برای آپدیت

اگر آپدیت و به روزرسانی ویندوز شما در دسترس است اما آمادگی ریستارت ویندوز را هنوز ندارید، می توانید ریستارت ویندوز را برای زمانی مطمئن و مشخص تنظیم کنیم و زمانبندی کنید تا آپدیت مورد نظر در بازه زمانی 7 روز آینده صورت بگیرد. در این آموزش می خواهیم روش تنظیم زمان ریستارت ویندوز 11 برای آپدیت را به شما نشان دهیم،پس با ما همراه باشید.

چگونه زمان ریستارت Windows را برای به روز رسانی تنظیم نمائیم؟

 1. هنگامی که آپدیتی برای ویندوز 11 در دسترس باشد (ویندوز برای نصب آن نیاز به ریستارت و راه اندازه دوباره دارد) شما یک آیکون کوچک ریستارت ویندوز را در تسکبار ویندوز و نزدیک ساعت خواهید دید، این آیکون همانند دو پیکانچه خمیده در میان یک دایره می باشد. پس این آیکون را یکبار کلیک کنید.
  چگونه زمان ریستارت ویندوز را برای به روز رسانی تنظیم نمائیم؟
  چگونه زمان ریستارت ویندوز را برای به روز رسانی تنظیم نمائیم؟

  بعنوان روش جایگزین می توانید کلید میانبر Windows+i را برای رفتن به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز فشار دهید و پس از آن در ستون کناری Windows Update را کلیک کنید.

 2. پس از کلیک آیکون، در بخش تنظیمات ویندوز برگه Windows Update باز خواهد شد. در نزیکی بالای برگه و در زیر Restart required لینک Schedule the Restart را کلیک کنید.
  Schedule the Restart
  Schedule the Restart
 3. در برگه Schedule the Restart، گوک (toggle – سوئیچ) زیر Schedule a Time را کلیک کنید تا On و روشن شود. پس از آن با استفاده از Pick a Time و Pick a day، زمان یا تاریخی را که می خواهید دستگاه شما برای آپدیت ریستارت شود برگزینید.
  Schedule the Restart
  Pick a Time و Pick a day
 4. پس از آن به برگه پیشین بازگشته (با کلیک پیکان بازگشت که در بالا، گوشه چپ پنجره جای دارد) شما می توانید تائید زمانبندی ریستارت ویندوز را که در کنار آیکون بزرگ Restart لیست شده ببینید.
  آیکون بزرگ Restart
  آیکون بزرگ Restart

اگر زمان برگزیده شما درست نبود، می توانید دوباره Schedule the Restart را برای درست کردن آن برگزینید. اگر زمان مورد نظر درست همانی بود که انتظار داشتید، بخش تنظیمات ویندوز را ببندید. پس از آن ویندوز درست در سر زمان و تاریخ برگزیده شما آپدیت خواهد شد.

توجه داشته باشید که شما می توانید آپدیت ویندوز را بصورت کوتاه مدت و برای 7 روز متوقف کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا