تنظیم روشنایی صفحه نمایش در ویندوز 11 از بخش Quick Settings و Settings

تنظیم روشنایی صفحه نمایش در ویندوز 11 از بخش Quick Settings و Settings

اگر در لپ تاپ خود از ویندوز 11 استفاده می کنید، می توانید با کمک بخش Quick Settings یا تنظیمات ویندوز روشنایی  نمایشگر خود را با چند کلیک ساده تنظیم کنید. روش تنظیم روشنایی صفحه نمایش در ویندوز 11 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

تنظیم روشنایی ویندوز از بخش Quick Settings

 1. نخست دکمه Quick Settings در بخش Taskbar کلیک کنید. این دکمه درست در پایین، گوشه راست نمایشگر یعنی در جایی که می توان آیکون Wi-Fi یا اسپیکر و باتری را دید پنهان شده است.
  تنظیم روشنایی ویندوز از بخش Quick Settings
  تنظیم روشنایی ویندوز از بخش Quick Settings
 2. پس از باز شدن منوی Quick Settings یک سُریدور (slider – اسلایدر) روشنایی باز می شود که می توانید با آن روشنایی نمایشگر را کم و بیش کنید.
  Quick Settings
  Quick Settings
 3. با افزایش روشنایی و نور صفحه آیکون خورشید بزرگتر شده و با کاهش نور این آیکن کوچکتر می شود. شما می توانید با کلیک هر فضایی بیرون از منوی Quick Settings از این بخش بیرون شوید و اگر خواستید دوباره می توانید این بخش را دوباره در تسکبار برگزینید.

تغییر نور نمایشگر از بخش Settings یا تنظیمات ویندوز

 1. شما همچنین می توانید نور صفحه نمایشگر خود را از بخش تنظیمات نیز تغییر دهید. برای این کار با کلید میانبر Windows+i وارد بخش تنظیمات شوید. سپس در سمت چپ، دسته بندی System را برگزیده و در سمت راست گزینه Display را برگزینید.
  تغییر نور صفحه نمایش از بخش Settings یا تنظیمات ویندوز
 2. بخش تنظیمات نمایشگر را کمی به پایین پیموده و بخش Bright & Color را برگزینید. در زیر عنوان Brightness با استفاده از سُریدور | (soridor – slider – اسلایدر) روشنایی درون نمایشگر را افزایش یا کاهش دهید.
  Brightness
  Brightness

پس از پایان کار از بخش تنظیمات بیرون شوید. هرگاه که خواستید دوباره نور صفحه نمایش خود را تنظیم کنید به مسیر Settings > System > Display بروید و یا از بخش Quick Settings نور نمایشگر را تنظیم کنید.

اگر اسلایدر نمایشگر خاکستری و غیر فعال بود چه؟

اگر لپ تاپ یا تبلت شما دارای نمایش توساز نبود، سُریدور | (soridor – slider – اسلایدر) غیرفعال و خاکستری می شود و در چنین شرایطی شما می توانید از دکمه های فیزیکی آن برای تنظیم روشنایی بهره ببرید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا