بی تاثیری بیش از دو سوم اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید که اکثراً کاری نمی کنند

بیش از دو سوم تمام اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید بی تاثیر و بسیاری حتی هیچ کاری انجام نمی دهند، تنها 50 اپلیکیشن از 250 اپلیکیشن تست شده و امتیاز بالاتر از 90٪ را گرفتند.

0
33
اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید
اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید
5 (100%) 1 vote[s]

بی تاثیری بیش از دو سوم اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید که اکثراً کاری نمی کنند

بی تاثیری اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید

در یک نظرسنجی از 250 اپلیکیشن آنتی ویروس اندروید بر اساس نام آنها، تنها 80 مورد از آنها توانستند که 30 درصد از نمونه های مخرب را مسدود کنند.

برخی از اپلیکیشن های آزمایش شده حتی هیچ گونه قابلیت یک برنامه آنتی ویروس را دارا نمی باشند.

لینک پیشنهادی

AV-Comparatives یک گروه تحقیقاتی می باشد که نسبت اپلیکیشن آنتی ویروس های اندروید را بر میزان کارایی آنها ارزیابی می کند.

آنها اخیرا با مطالعه بر محصولات ضد ویروس اندرویدی که در فروشگاه Google Play توزیع شده اند به نتایج بسیار شگفت انگیز دست پیدا کرده اند.

آنها هر اپلیکیشن را با 2000 مورد از رایج ترین تهدیدهای نرم افزاری مخرب اندروید آزمایش نموده که بعد از روبرو شدن اپلیکیشن ها با تهدیدها به آنها اجازه داده عبور داده شد.

تست ها به صورت اتوماتیک بر روی گوشی های واقعی به جای  استفاده از شبیه سازها صورت گرفت.

تست بسیار ساده طراحی شده بودند و در نتیجه اپ های که 100 درصد آنتی ویروس واقعی بودند توانایی شناسایی نمونه های طراحی شده را داشتند.

به طور کلی، حدود 50 اپ اندرویدی آنتی ویروس توانستند امتیاز بالاتر از 90٪ را کسب کنند.

آنها همچنین اپلیکیشن های ضد ویروس را به جهت اینکه آیا واقعا گوشی را اسکن می کنند یا خیر نیز بررسی کردند.

آنچه آنها متوجه شده اند این بود که بسیاری از اپ های آنتی ویروس معتبر هر برنامه دیگری را که بر روی گوشی کاربر نصب باشد را به عنوان مشکوک مشخص می کنند، مگر اینکه در لیست اپلیکیشن های ایمن و مجاز در برنامه آنتی ویروس ذخیره شده باشد.

بعضی از این برنامه های ضد ویروس اندروید در طول “اسکن گوشی” یک نوار پیشرفت نشان می دادند که بر تنها بر اساس یک تعریف پیش فرض بوده است.

اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید و عدم کارایی آن
اپلیکیشن های آنتی ویروس اندروید و عدم کارایی آن

برخی از برنامه ها حتی نام خود را به عنوان اپلیکیشن غیر مجاز و مشکوک تشخیص می داند، به دلیل اینکه سازنده اپلیکیشن فراموش کرده بود که نام اپ خود را جزو اپلیکیشن های مجاز قرار دهد.

و برخی دیگر از اپلیکیشن ها از هسته اپلیکیشن های ضد ویروس واقعی استفاده کرده بودند.

در میان نام های اپلیکیشن های ضد ویروس واقعی می توان به Avast، AVG، Avira، Bitdefender، BullGuard، Emsisoft، ESET، F-Secure، کسپرسکی McAfee، Sophos، STOPzilla، Symantec، Tencent، Trend Micro، VIPRE، Lookout، Malwarebytes، CheckPoint، Webroot و Zemana اشاره کرد.

نظری به این نوشته روشتک بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید