how toاندروید

بلاک کردن تماس در گوشی سامسونگ و گوگل پیکسل اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

بلاک کردن تماس در گوشی سامسونگ و گوگل پیکسل اندروید

یکی از آزارنده ترین بخش های استفاده از گوشی های هوشمند به دلیل همیشه همراه بودن آنها، دریافت تماس های ناخواسته می باشد. خواه این تماس ها هرزه باشند و یا از سوی کسی باشد که دوست ندارید با او گفتگو کنید بهتر است بدانید که در این آموزش ما می خواهیم روش بلاک کردن تماس در گوشی سامسونگ و گوگل پیکسل را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

روش بلاک کردن تماس ها بسته به مدل گوشی های اندروید می تواند تفاوت هایی داشته باشد برای همین ما در این آموزش تنها به مسدود سازی تماس ها در گوشی های سامسونگ گلکسی و گوگل پیکسل می پردازیم.

مسدود کردن شماره تماس در گوشی گلکسی

 1. برنامه Phone پیش فرض گوشی سامسونگ خود را باز کنید. به زبانه Recents یا تماس های اخیر (گزارش تماس) بروید و منوی 3 نقطه را در بالای برنامه بتپید (با انگشت لمس کنید).
  مسدود کردن شماره تماس در گوشی گلکسی 
  مسدود کردن شماره تماس در گوشی گلکسی
 2. سپس در منوی فرو-چِکیده، گزینه Settings یا تنظیمات را برگزینید.
  گزینه Settings یا تنظیمات
  گزینه Settings یا تنظیمات
 3. در بالای این بخش گزینه Block Numbers یا مسدود کردن شماره ها را بتپید.
  گزینه Block Numbers
  گزینه Block Numbers
 4. در اینجا می توانید، با گزینه Block Unknown Callers یا مسدود کردن تماس های ناشناس را فعال نمائید.  همچنین شما این امکان را دارید تا دستی شماره تلفن ها را برای مسدود سازی بیافزائد یا آنها را از زبانه های Recents یا Contacts برگزینید.
  گزینه Block Unknown Callers
  گزینه Block Unknown Callers
 5. برای وارد کردن دستی شماره های دکمه + را بتپید.
  دکمه +
 6. انتخاب شماره ها از تب های Recents و Contacts نیز به سرعت آنها را به لیست تماس های بلا کشده خواهد افزود.
  تب های Recents و Contacts
  تب های Recents و Contacts

مسدود سازی شماره تماس ها در گوگل پیکسل

گوشی های گوگل پیکسل نیز بصورت کارخانه ای از برنامه Phone by Google بهره می برند که از پیش روی آنها نصب شده است جالب است که این برنامه در برخی دیگر از برندهای موبایل نیز استفاده می شود.

 1. برنامه Phone پیش فرض گوشی سامسونگ خود را باز کنید. به زبانه Recents یا تماس های اخیر بروید و منوی 3 نقطه را در بالای برنامه بتپید (با انگشت لمس کنید).
 2. در منوی فرو-چِک، گزینه Call History را بتپید.
  گزینه Call History
  گزینه Call History
 3. در لیست تماس باز شده، شماره مورد نظر را برای مسدود سازی بتپید. با این کار گزینه های بیشتری به شما نمایش داده می شود که در میانشان Block/Report Spam را برگزینید.
  Block/Report Spam
  Block/Report Spam
 4. یک پنجره بالا-پر باز می شود. در این پنجره شما حتی می توانید پیش از تائید با تیک زدن گزینه Report call as spam، شماره مورد نظر را به عنوان اسپم یا هرز معرفی کنید. پس از آن دکمه Block را بتپید.

شما می توانید شماره های بلاک شده را در بخش تنظیمات برنامه Phone گوشی خود و در فرم Blocked Numbers پیدا کنید و حتی آنها را آنبلاک کنید.

 

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا