برنامه هایی که باعث کندی گوشی اندروید می شوند

برنامه هایی که باعث کندی گوشی اندروید می شوند

هیچ کس دوست ندارد که گوشی همراه کندی داشته باشد. چه اینترنت شما باعث کندی باشد و چه برنامه های آن، یک گوشی کند می تواند کاملاً آزاردهنده باشد. درست است، باور کنید یا نه ، برنامه های دانلود  شده و نصب گردیده در گوشی اندروید شما می توانند باعث کند شدن سرعت کلی آن شوند.

اما کدام برنامه ها متهم به اجرا در پس زمینه و کاهش سرعت تلفن شما هستند؟ بیایید نگاهی به برخی از متهمان این داستان بیاندازیم!!

برنامه های از پیش نصب شده

هنگامی که برای اولین بار یک گوشی هوشمند تازه را می خرید ، معمولاً با شمار فروانی برنامه از پیش نصب شده روبرو خواهید شد که اغلب از آنها به عنوان bloatware یاد می شود زیرا بسیاری از این برنامه ها کاربرد چندانی ندارند و احتمالاً هرگز در طول عمر گوشی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

در حالی که شماری از این برنامه ها را نمی توان به آسانی پاک کرد ، بسیاری از آنها نیز می توانند حذف شوند. حذف این برنامه های غیر ضروری باعث خالی شدن فضا در دستگاه شما و افزایش سرعت آن می گردد. بسیاری از این برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند ، حتی اگر شما به طور مکرر یا اصلا از آنها استفاده نکنید. بنابراین ، حذف مواردی که می توانید آنها را پاک کنید، سرعت گوشی شما را بسیار افزایش می دهد.

رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان

رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان برنامه هایی که باعث کندی گوشی اندروید می شوند

اگرچه رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی را بسیار دوست داشته باشید، اما این برنامه ها در واقع نخستین متهمان کند شدن سرعت گوشی می باشند.

برای نمونه Snapchat ممکن است یکی از بدترین ها باشد زیرا یکسره در حال اجرا است تا ببیند شما کجا هستید و لوکیسن خود را در برنامه پشت سر هم آپدیت می کند.  فیس بوک یکی دیگر از برنامه هایی است که به دلیل کند کردن سرعت گوشی  بسیاری از کاربران را نیز ناخرسند ساختع است. این برنامه دوست دارد در پس زمینه اجرا شود و ببیند که در حال انجام چه کاری هستید. اگر مسنجر را نیز نصب کرده اید ، بهتر است بدانید که برنامه مخوفی را نصب کرده اید که چشم بر هم نمی گذارد و هر آن آمار شما را می گیرد.

و البته اینستاگرام نیز در حال حاضر متعلق به فیس بوک است و برنامه دیگری نیز هستند در پی شناسایی لوکیشن شما می باشند. در این میان به نظر نمی رسد که توییتر به اندازه Snapchat آزار دهنده باشد.

برنامه های پاکسازی یا Cleaning گوشی

بسیاری از برنامه های پاکسازی مدعی هستند که از گوشی شما در برابر ویروس ها محافظت می کنند و با از بین بردن برنامه های از پیش تعیین شده غیر ضروری ، آن را سریعتر می کنند. اما در واقعیت ، بسیاری از برنامه های پاکسازی کننده خودشان نیز برنامه های غیرضروری را به گوشی شما می افزایند  که می تواند سرعت گوشی شما را کاهش دهد. برخی از برنامه های پاکسازی کننده گوشی حتی دارای بدافزارهایی هستند که می توانند به شدت بر روی تلفن شما تأثیر بگذارند.

اگر شما برنامه پاکسازی کننده مناسبی را برای تلفن خود انتخاب نکنید ، احتمالاً با برنامه ای غیرضروی که در پس زمینه گوشی شما کار می کند روبرو هستید که حتی می تواند به جستجوی داده های حساس در گوشی شما بپردازد.

Clean Master ، یکی از بدنام ترین برنامه های پاکسازی است که به عنوان ناقض قوانین حریم خصوصی و امنیت Google Play معرفی شد. این برنامه اطلاعات شخصی افراد را از گوشی کاربر می ربود و از آن برای منافع خود استفاده می کرد.

بازی های موبایل

برخی از بازی های گوشی همراه ، به ویژه اگر کوچک باشند ، روی تلفن شما تأثیر چندانی نمی گذارند. اما بازی های دیگر بسته به نوعشان می توانند بطور سنگینی از منابع گوشی شما بهره ببرند.

استفاده از داده های پس زمینه برنامه فقط بازی چمن زنی برنامه های خواب که گاهی در پس زمینه اجرا می شوند ، از جمله charmfarm استفاده از پس زمینه برنامه برنامه charmfarm

برای نمونه یک بازی مانند Just Mowing نسبتاً کوچک و ساده است و هنگام استفاده یا هنگام خواب ، سرعت تلفن را زیاد کاهش نمی دهد. اما بازی های بسیار بزرگتر ، مانند Call of Duty Mobile ، فضای بسیاری را در گوشی شما اشغال می کنند و اگر فضای ذخیره سازی کافی روی گوشی خود ندارید ، بازی های بزرگ مانند این می تواند عملکرد تلفن شما را مختل کند.

افزون بر این برخی از بازی ها بدون اطلاع شما در پس زمینه اجرا می شوند. برای نمونه بازی Charm Farm گاهی اوقات در پس زمینه گوشی اجرا می شود ، اما نه همیشه.

پیدا کردن برنامه هایی که عملکرد گوشی را کند می کنند

با اینکه ممکن است بدانید کدام برنامه ها رایج می توانند باعث کند شدن گوشی شما شوند، باز دانستن روش بررسی کند شدن گوشی بیسار اهمیت دارد زیراگاهی برنامه ای که هرگز فکرش را هم نمی کردید، بیشترین استفاده را از منابع گوشی شما دارد.

بررسی برنامه های پس زمینه در گوشی سامسونگ

گوشی های سامسونگ به راحتی برنامه هایی را که همیشه در حال اجرا هستند نشانه گذاری می کنند.

  • نخست در گوشی خود به بخش Battery and Device Care > Battery > Background Usage Limits بروید. در اینجا می توانید شمار برنامه هایی را که به عنوان خواب یا Sleep ، خواب ژرف یا deep sleep و هرگز نخواب یا never sleeping دسته بندی شده اند، مشاهده کرد.
  1. Sleep یا خواب: این برنامه ها تنها گاهی در پس زمینه اجرا می شوند.
  2. Deep Sleep یا خواب عمیق: این برنامه ها هرگز در پس زمینه اجرا نمی شوند و تنها گاهی که آنها را باز می کنید کار می کنند.
  3. Never Sleeping یا هرگز نخواب: این برنامه ها تقریباً همیشه در پس زمینه اجرا می شوند.
محدودیت های استفاده از پس زمینه در قسمت باتری تنظیمات اندروید صفحه نمایش باتری در تنظیمات samsung galaxy s21 ultra صفحه نمایش باتری مراقبت از دستگاه در تنظیمات

اگر برنامه ای را مشاهده کردید که از آن استفاده نمی کنید و روی Never Sleeping تنظیم شده است ، پیش بروید و در صورت امکان آن را حذف نصب کنید.

بررسی حافظه و ممموری گوشی اندروید

شما همچنین می توانید تنظیمات حافظه و مموری گوشی خود را بررسی کنید. برای بررسی فضای ذخیره سازی تلفن خود ، به مسیر Battery and Device> Storage بروید و یا در گوشی های Samsung Settings > Storage را دنبال کنید. در بخش Storage اگر کمی به پایین بروید برنامه هایی را که از آنها استفاده چندانی ندارید و بیشترین فضای ذخیره سازی را در تلفن شما اشغال می کنند. خواهید دید.

بررسی حافظه و ممموری گوشی اندروید بررسی حافظه و ممموری گوشی اندروید بررسی حافظه و ممموری گوشی اندروید

برای دیدن همه برنامه های خود می توانید Apps را از منوی حافظه داخلی انتخاب کنید. سپس اگر برنامه ای را انتخاب می کنید ، می توانید Mobile Data را برگزینید تا ببینید چقدر از داده های پس زمینه استفاده می شود و حتی در صورت تمایل داده های پس زمینه را غیرفعال کنید.

همچنین می توانید با رفتن به مسیر Battery and Device Care> Memory ، حافظه گوشی خود را بررسی کنید. در این مسیر گوشی شما باید به شما این امکان را بدهد که با متوقف کردن برنامه های پس زمینه ، گوشی خود را پاسازی کرده (و سرعت دهید). شما می توانید هر برنامه ای را که نمی خواهید متوقف شود ، از حالت انتخاب خارج کنید.

در برخی از گوشی ها ، تنظیمات حافظه در گزینه های توسعه دهنده پنهان است.

از کند کار کردن گوشی خود چرا باید آگاه شویم؟

برنامه های بسیاری هستندکه ما روزانه از آنها استفاده می کنیم و احتمالاً حتی متوجه نمی شویم که سرعت گوشی ما را کاهش می دهند. ما دوست داریم در رسانه های اجتماعی باشیم  و به بازی های تلفن همراه یا استفاده از برنامه های پاکسازی کننده که تلفن بپردازیم ، اما همه این موارد ، به ویژه در ارتباط با یکدیگر ، می توانند تأثیرات بدی داشته باشند.

این مهم است که بدانید از آنجا که همه از برنامه های همسان استفاده نمی کنند ، باید به تلفن خود به برررسی پرداخته و بدانید که کدام برنامه ها بیشترین درخواست را دارند. همچنین بدانید که گاهی گوشی شما به دلیل برنامه های بارگیری شده ، کند عمل نمی کند و کندی شاید دلیل دیگری داشته باشد.

منبع
makeuseof

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا