how toویندوز

باز کردن پنجره و تب های بسته شده در کروم ویندوز و مک

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

باز کردن پنجره و تب های بسته شده در کروم ویندوز و مک

همانند دیگر مرورگر ها کروم این امکان را به شما می دهد تا به سرعت تب ها و پنجره ه هایی را که به تازگی بسته اید دوباره باز کنید. گوگل این گزینه را در سال 2019 و پس از ورژن 78 کمی جابجا کرد اما همچنان پیدا کردن آن کار آسانی می باشد. در این آموزش می خواهیم روش باز کردن پنجره و تب های بسته شده در کروم را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

توجه با این روش نمی توانید پنجره ها و تب های بسته شده را در حالت ناشناس یا incognito کروم باز کنید. زیرا در حالت کروم پنجره ها و تب های باز شده شما را به یاد نمی سپارد.

پیدا کردن گزینه Reopen Closed Tab در مرورگر کروم

 1. برای باز کردن دوباره تب ها یا زبانه های بسته شده پس از آپدیت کروم، روی فضایی خالی در نوار زبانه یا tab bar کروم راست-کلیک کنید. و گزینه Reopen Closed Tab را برگزینید. اگر به تازگی پنجره ای را به جای زبانه بسته اید می توانید گزینه Reopen Closed Windows را به جای آن ببینید.
  این کار واپیسین زبانه های بسته شده را باز می کنید. این فرایند را می توانید برای باز کردن دوباره تب هایی که به ترتیب و از نظر زمانی در پی یکدیگر بسته شده اند را دنبال کنید.
  در مکی شما امکان استفاده از راست-کلیک را ندارید و می باید کلید Ctrl را نگه داشته و به جای راست-کلیک، چپ-کلیک کنید تا منوی فرو-چِک باز شود.
 2. پیشتر شما می توانستید به سادگی روی نوار تب کروم راست-کلیک کنید و گزینه Reopen Closed Tab را برگزینید. این گزینه دیگر با راست-کلیک تب نمایان نمی شود و می باید روی یم فضای خالی راست-کلیک کنید.
  باز کردن پنجره و تب های بسته شده در کروم ویندوز و مک
  باز کردن پنجره و تب های بسته شده در کروم ویندوز و مک

باز کردن زبانه های بسته شده مرورگر Chrome با استفاده از کلید میانبر

 1. شما می توانید با استفاده از کلید میانبر Ctrl+Shift+T در ویندوز و Cmd+Shift+T در مک تب های بسته شده را باز کنید. اگر به تازگی پنجره کروم را بسته اید با این کار پنجره بسته شده برای شما باز می شود.
 2. این کلید میانبر کیبورد، کارکردی همانند گزینه Reopen Closed Tab دارد.

باز کردن تب بسته شده مشخص در Chrome

 1. کروم همچنین به شما این امکان را می دهد تا بسته شده مورد نظر خود را پیدا کنید. برای این کار می باید منوی 3 نقطه بالای مرورگر خود را کلیک کنید و سپس روی گزینه History بروید.
  در زیر بخش Recently Closed می توانید لیستی از تب ها و پنجره های بسته شده را ببینید و مورد دلخواه را کلیک کنید تا باز شود.
 2. اگر تب یا پنجره خود را مدتها پیش بسته اید می باید گزینه History را کلیک کنید. و سپس در میان تاریخچه زبانه ها به دنبال زبانه مورد نظر بگردید.
  باز کردن تب بسته شده مشخص در Chrome
  باز کردن تب بسته شده مشخص در Chrome

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا