انتخاب اسپیکر پیش فرض ویندوز 11 در بخش تنظیمات صدا

انتخاب اسپیکر پیش فرض ویندوز 11

در ویندوز 11 شما می توانید چندین خروجی صدای متفاوت همچون بلندگو، هدفون یا دیگر دستگاه های صوتی را داسته باشید. در ویندوز 10 شما می توانید خروجی صدای پیش فرض را به سادگی برای ویندوز تنظیم کنید. در این آموزش می خواهیم روش انتخاب اسپیکر پیش فرض ویندوز 11 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه بلندگوی پیش فرض Windows 11 را تعیین کنیم؟

برای انجام کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. نخست به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز بروید. برای این کار می توانید کلید میانبر Windows+i را فشار دهید یا اینکه روی منوی چهارخانه Start راست-کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه Settings را برگزینید. سپس به مسیر System > Sound بروید. به عنوان روش جایگزین روی آیکون بلندگو راست-کلیک کرده و گزینه Sound Settings را برگزینید.
  انتخاب اسپیکر پیش فرض ویندوز 11 در بخش تنظیمات صدا
 2. در بخش تنظیمات صدا، قسمت Output را یافته و پیکانچه روبروی دستگاه خروجی مورد نظر خود را که می خواهید بعنوان اسپیکر پیش فرض برگزینید، کلیک کنید.
  قسمت Output
  قسمت Output
 3. در برگه Properties خروجی صدای مورد نظری که برگزیده اید به دنبال Set as default sound device بگردید که دارای یک منوی فرو-ریز می باشد که گزینه پیش فرض Not used as a default یا Is default for audio و یا Is default for communications در کنار خود می باشد. اگر این گزینه را نمی بینید، بدان معناست که خروجی مورد نظر شما هم برای صدا و هم برای ارتباطات انتخاب شده است.
  گزینه پیش فرض Not used as a default یا Is default for audio و یا Is default for communications
 4. اگر دستگاه شما بعنوان یک خروجی پیش فرض نیست می توانید یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید:
 • Use as default for audio: با این کار اسپیکر شما بعنوان خروجی پیش فرض آهنگ، پخش ویدئو، بازی، system sound playback یا دیگر منابع معمول صوتی شما برگزیده می شود.
 • Use as default for communications: این گزینه اسپیکر شما را بعنوان دستگاه خروجی پیش فرض تماس های ویدئویی، گفتگوی صوتی و یا دیگر برنامه های ارتباطی صوتی انتخاب می کند.
  منوی Set as default sound device

اگر شما در منوی Set as default sound device گزینه های دیگری همچون Also use as default for audio یا Also use as default for communications را می بینید بدان معناست که اسپیکر شما از پیش بعنوان خروجی پیش فرض هر دو بخش ثدا و ارتباطات صوتی برگزیده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا