افزایش سرعت ویندوز 11 با خاموش کردن ویژگی Animation

افزایش سرعت ویندوز 11 با خاموش کردن ویژگی Animation

ویندوز 11 دارای افکت ها پویا نمایی یا انیمییشن و نیز fading یا محوسازی است که شاید حس خوبی به چشمان شما دهد اما همین افکت با افزودن کمی درنگ و تاخیر به عملگرهای رایانتور شما می تواند باعث کندی آن شوند. از این روی برای داشتن تجربه ای دلپذیر شاید بهتر باشد که پویا نمایی یا Animation ویندوز را غیرفعال کنیم. در این آموزش می خواهیم روش افزایش سرعت ویندوز 11 با خاموش کردن ویژگی Animation را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

نوشتار پیوسته: افزایش سرعت ویندوز 10 با خاموش کردن ویژگی Animation

چگونه ویژگی پویانمایی را در Windows 11 غیرفعال کنیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. نخست در ویندوز 11 به بخش Settings یا تنظیمات بروید. برای این کار می توانید کلید میانبر Windows+i را روی کیبورد فشار داده و یا اینکه پس از باز کردن Start عبارت Settings را جستجو کنید و آن را در نتایج جستجو کلیک کنید.
  خاموش کردن افکت انیمیشن در ویندوز 11 برای افزایش سرعت ویندوز
  خاموش کردن افکت انیمیشن در ویندوز 11 برای افزایش سرعت ویندوز
 2. هنگامی که پنجره Settings نمایان می شود در ستون سمت چپ Accessibility را برگزینید. اکنون در تنظیمات بخش Accessibility گزینه Visual Effects را برگزینید.
  گزینه Visual Effects
  گزینه Visual Effects
 3. در بخش Visual Effects گوک (toggle – سوئیچ) روبروی Animation Effects کلیک کنید تا تبدیل به Off شود و این ویژگی غیرفعال شود.
  Animation Effects

این همه آن چیزی بود که نیاز به تغییرش داشتید، پس از آن همه تغییرات، خودکار، ذخیره خواهد شد. پس از آن بخش تنظیمات را بسته و از تجربه ای روان در ویندوز خوش باشید. اگر خواستید تا دوباره پویانمایی را فعال کنید، دوباره در بخش تنظیمات به مسیر Accessibility > Visual Effects رفته و  گوک (toggle – سوئیچ) روبروی Animation Effects را کلیک کنید تا On شده و روشن گردد.

برای غیرفعال کردن ویژگی Animation در ویندوز 10 می توانید به مسیر Settings > Ease of Access و گوک (toggle – سوئیچ) روبروی Show Animations in Windows را کلیک کنید تا غیرفعال شود.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. واقعا من نمیدونم چی بشه هر نسخه رو میدن بیرون بجای اینکه سبک باشه و عالی کار کنه بیشتر قطعات سخت افزاری رو تحت تاثیر قرار میده مثلا که چی بشه اخه قابلیتهایی که هیچ کدوم بکار نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا