اسکرین شات گرفتن پیمایشی در اندروید 12 | اسکرین شات بلند

اسکرین شات گرفتن پیمایشی در اندروید 12

گرفتن اسکرین شات از ویژگی های اصلی اندروید است ،البته این ویژگی در طول سال ها کمی تغییر کرده است و حالتی به نام اسکرین شات بلند یا اسکرولی را برای گرفتن عکس برای محتواهای بلند در اختیار کاربران گذارده است. این ویژگی در اندروید 11 ارایه گردید که در اندروید 12 نیز همچنان حفظ خواهد شد. در این آموزش می خواهیم روش اسکرین شات گرفتن پیمایشی در اندروید 12 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

“اسکرین شات پیمایشی یا بلند” چیست؟ عکس گرفته شده معمول از نمایشگر گوشی تنها محدود به همان صفحه است اما یک عکس اسکرولی یا پیمایشی به شما این امکان را می دهد تا فریم به فریم از بالای صفحه به پایین صفحه رفته و همه محتوای مورد نظر خود را همچون محتوای یک سایت در یک اسکرین شات بلند ثبت کنید.

شما می توانید در بیشتر برنامه ها اسکرین شات بلند و پیمایشی بگیرید هر چند که  از Android 12 Beta 3 دیگر نمی توان در مرورگرهای وب مانند Google Chrome اسکرین شات اسکرولی یا بلند گرفت.

چگونه در android 12 اسکرین شات بلند بگیریم؟

 1. برای گرفتن اسکرین شات پیمایشی در اندروید 12 و ورژن های بالاتر، می باید در برنامه ای باشید که امکان پیمایش از بالا به پایین یا عمودی داشته باشد. در اینجا برای نمونه از برنامه یوتیوب استفاده می کنیم. اکنون کلید های فیزیکی Power و Volume Down را همزمان فشار دهید تا نمایشگر شما فلش یا درخشی بزنید. این به معنای گرفته شدن اسکرین شات است.
 2. اکنون در منویی که در بخش پایین نمایشگر نمایان می شود گزینه Capture More را بتپید (با انگشت لمس کنید) تا بتوانید اسکرین شات پیمایشی بگیرید. اگر گزینه Capture More برای شما نمایان نشد بدان معناست که برنامه مورد نظر شما از اسکرین شات پیمایشی پشتیبانی نمی کنید.
 3. اندروید، خودکار، از دیگر فریم های محتوای شما که در بخش های پایین تر جای گرفته اند عکس خواهد گرفت و به برگه ای برده می شوید که در آن می توانید اسکرین شات بلند خود را برش دهید. شما می توانید با دسته های دو طرف عکس آن را برش دهید.
  اسکرین شات گرفتن پیمایشی در اندروید 12
  اسکرین شات گرفتن پیمایشی در اندروید 12
 4. پس از پایان تنظیم شما می توانید با تپیدن دکمه Save یا آیکون قلم عکس را ذخیره کرده و یا آن را ویرایش کنید. در حالت ویرایش می توانید روی اسکرین شات نقاشی کشیده و یا نوشته تایپ کنید.
  دکمه Save
  دکمه Save

این راهی آسان برای گرفتن اسکرین شات بود تا از محتواهای بیشتری عکس بگیرید.

 

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا