how toاندروید

استفاده همزمان دو برنامه در اندروید و روش بستن split-screen mode

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 3]

استفاده همزمان دو برنامه در اندروید و روش بستن split-screen mode

گوشی های هوشمند روزبروز نقش مهم تری در زندگی ما پیدا می کنند به گونه ای که بسیاری از ما نمی توانیم بدون آنها زندگی کنیم. همه دستگاه های اندروید از از توانایی راندن و اجرای برنامه ها در کنار یکدیگر و بصورت جداگانه پشتیبانی می کنند. هر چند که این امکان در جهان اندروید و بسته به دستگاه شما می تواند تفاوت های اندکی داشته باشد اما کلیت کار در همه این دستگاه ها یک چیز است. در این آموزش می خواهیم روش استفاده همزمان دو برنامه در اندروید و روش بستن split-screen mode را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه در گوشی یا تبلت اندروید خود دو اپلیکیشن را همزمان اجرا کنیم؟

پیش از استفاده از split-screen mode یا حالت جدا-اِسپَرین (صفحه نمایش جداگانه) نیاز به فعال سازی چیزی نخواهید داشت. برای انجام کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. نخست در گوشی ی تبلت اندروید خود منوی Recents یا واپسین ها را باز کنید. در این بخش شما می توانید لیستی از واپسین برنامه های باز شده در دستگاه خود را ببینید. این بخش را گاهی Overview یا Multitasking می نامند.
  اگر شما هم از gesture navigation یا همان ژست ها برای مسیریابی در دستگاه خود بهره می برید. می توانید با روبیدن به بالا (حرکت جارویی کشیدن به بالا) لبه پایین نمایشگر و نگه داشتن انگشت خود در میانه، بخش جداگانه دوم را باز کنید. اما اگر از نوار مسیریابی 3 نقطه بهره می برید، دکمه Recents را بپید (با انگشت لمس کنید).

  Overview یا Multitasking
  Overview یا Multitasking
 2. برنامه ای را که می خواهید در نیمه بالای نمایشگر گذاشته شود، پیدا کرده و پس از آن آیکون برنامه را در بالای پنجره Preview یا پیش نمایش بتپید.
  پنجره Preview یا پیش نمایش
  پنجره Preview یا پیش نمایش
 3. اکنون در منوی نمایش داده شده Split Screen را برگزینید. همچنین شاید این گزینه را با نام Open in Split Screen View ببینید.
  Open in Split Screen View
  Open in Split Screen View
 4. با این کار برنامه در بالای اِسپَرین (screen – صفحه نمایش) جای می گیرد و دیگر برنامه ها در زیر آن جای می گیرند که شما می توانید یکی از آنها را برای جایگیری در نیمه زیرین برگزینید.
  استفاده همزمان دو برنامه در اندروید
  استفاده همزمان دو برنامه در اندروید
 5. اکنون دو برنامه برگزیده شما بصورت هم انداره در نمایشگر نشان داده می شوند. در اینجا شما می توانید اندازه این دو بخش را تنظیم کنید.
  تنظیم اندازه دو نیمه نمایشگر اندروید با استفاده از divider میانی
  تنظیم اندازه دو نیمه نمایشگر اندروید با استفاده از divider میانی
 6. برنامه نیمه بالایی معمولا کم و بیش سر جایش می ماند ولی شما می توانیدبا منوی Recents در نیمه پایینی میان برنامه ها جابجا شوید و یا حتی به مان-اِسپرین (home screen – صفحه اصلی) بروید و برنامه متفاوتی را راه اندازی کنید.
  رفتن به صفحه اصلی دستگاه و انتخاب برنامه
  رفتن به صفحه اصلی دستگاه و انتخاب برنامه
 7. در پایان برای بستن حالت Split-screen می توانید به سادگی divider میان دو نیمه را یکسره بالا و یا پایین بکشید.
  بستن حالت Split-screen
  بستن حالت Split-screen

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا