استفاده از فیس تایم در گوشی اندروید

استفاده از فیس تایم در گوشی اندروید

برنامه FaceTime  یک برنامه تماس تصویری ساخت اپل است و مانند بیشتر برنامه های دیگر اپل ، مختص دستگاه های iOS است. فیس تایم احتمالاً یکی از پرکاربردترین برنامه ها در میان کاربران  آیفون است زیرا چت ویدئویی را بسیار آسان می کند. در این آموزش می خواهیم روش استفاده از فیس تایم در گوشی اندروید را به شما نشان دهیم.

خبر خوب این است که امکان استفاده از FaceTime در اندروید نیز هست با این حال ، شما تنها می توانید در تماس های فیس تایم از طریق پیوندهای دعوت ایجاد شده توسط کاربران Apple شرکت کنید. این بدان معناست که شما نمی توانید تماس فیس تایم را شروع کنید یا از FaceTime بدون لینک یا پیوند دعوت در اندروید  استفاده کنید. بیایید ببینیم چگونه این کار را انجام دهیم.

 

FaceTime چگونه در اندروید کار می کند

همانطور که گفته شد شما نمی توانید برنامه فیس تایم را در دستگاه Android خود نصب کنید ، اما می توانید از طریق پیوندها یا لینک های دعوت و فراخوانی با دوستان خود که دارای iPhone ، iPad یا Mac هستند ، از فیس تایم استفاده کنید

اگر می خواهید از طریق فیس تایم چت کنید ، باید از یک دوستی که دستگاه iOS دارد بخواهید تا یک پیوند یا لینک دعوت برای شما ساخته و بفرستد. همچنین ، از آنجا که این لینک از طریق وب کار می کند ، باید از یک مرورگر پشتیبانی شده مانند کروم بهره ببرید.

برنامه فیس تایم ویژگی هایی مانند SharePlay و کنترل های متعددی مانند مخفی کردن/نمایش ویدئو ، قطع صدا ، تغییر میان دوربین ها و طرح بندی شبکه را ارائه می دهد. با این حال ، برخی از این گزینه ها برای کاربران اندروید در دسترس نیست. البته محدودیت ها نباید شما را بیآزارد زیرا ویژگی های موجود برای کمک به شما در برقراری ارتباط با دوستانی که iOS و داشتن تجربه یک گفتگوی خوب کافی است.

از آنجا که فیس تایم در مرورگر وب اجرا می شود ، به این معنی است که می توانید از FaceTime در رایانه Windows استفاده کنید.

پیوستن به تماس فیس تایم در گوشی یا تبلت اندروید

برای پیوستن به تماس FaceTime در دستگاه Android خود باید پیوند و لینک دعوت از دوست خود را با استفاده از دستگاه های iOS را داشته باشید. آنها می توانند پیوند و لینک را از طریق یک برنامه پیام رسان همانند واتساپ بفرستند.

شما تنها می توانید FaceTime را در Chrome باز کنید ، بنابراین اگر آن را ندارید دانلود کنید. پس از دریافت پیوند ، گام های ساده زیر را برای پیوستن به تماس فیس تایم دنبال کنید:

 1. برای آعاز کار لینک دعوت دریافتی را با تپیدن (ضربه زدن با انگشت) باز کنید. لینک مورد نظر در مرورگر پیش فرض گوشی شما که می باید کروم باشد، باز می شود. اگر چنین نشد می باید لینک دریافتی را کپی کرده و خودستان دستی آن را در فیلد URL کروم Paste کرده و باز کنید.
  استفاده از فیس تایم در گوشی اندروید
 2. هنگامی که لینک باز شد، فضایی خالی نمایان می شود که می باید نام خود را در آن وارد کنید. پس نام خود را تایپیده و دکمه Continue را برای ادامه کار بتپید.
  انتخاب نام و ورود به فیس تایم
  انتخاب نام و ورود به فیس تایم
 3. صفحه ای با یک دکمه سبز Join نمایش داده می شود. پس Join را انتخاب کرده تا کاربر اپل درخواست شما را برای عصویت شما ببیند. برای ورود موفقیت آمیز به تماس کاربر روبرو می باید در خواست شما را Accept کرده یا بپذیرد.
  join شدن در فیس تایم
  join شدن در فیس تایم
 4. با این کا می باید با پیروزی به تماس فیس تایم پیوسته باشید. اکنون یک نوار ابزار را با چندین گزینه کنترلی که دربردارنده دکمه Full-screen، دکمه mute و دکمه show/hide video و جابجایی میان دوربین های پیشت و جلو می باشد را ببینید.
  کنترل های فیس تایم
  کنترل های فیس تایم
 5. کاربری که دارای آیفون، آیپد یا مک می باشد گزینه های کنترلی و ویژگی های بیشتری نسبت به کاربر اندرویدی دارد. اما در کل گزینه های در اختیار شما برای برقراری تماس کافی می باشد.
 6. هنگامی که تماس شما پایان یافت روی صفحه نمایش تپید (با انگشت ضربه بزنید) تا نوار ابزار دوباره پدیدار شود پس از آن گزینه Leave را برای پایان تماس برگزینید.

روش ساخت لینک دعوت فیس تایم در آیفون

ایجاد لینک یا پیوند دعوت FaceTime در دستگاه های iOS یک فرایند ساده است. این لینک دعوت تنها کلید دسترسی به FaceTime در دستگاه Android شما است. بنابراین می باید از پیش به دوستی که iOS بگویید و از او بخواهید که پیوندی را برای تماس FaceTime با شما ساخته و به اشتراک بگذارد.

 1. در آیفون خود ، برنامه فیستایم را از صفحه اصلی خود پیدا کرده و آن را باز کنید. اگر برای نخستین بار است که از FaceTime استفاده می کنید ، یک Apple ID تازه بسازید. اگر پیشتر ثبت نام کرده اید ، وارد Apple ID خود شوید.
 2. پس از باز شدن برنامه ، دکمه Create Link را بتپید (با انگشت ضربه بزنید) تا پیوند دعوت در مرورگر ساخته شود. شما حتی لینک ساخته شده را نام گذاری کنید.
  دکمه Create Link
  دکمه Create Link
 3. اکنون که لینک دعوت را ساختید می توانید بخش Upcoming را پیدا کنید.
 4. پس از مکان یابی لینک تولید شده، دکمه کنار لینک را بتپید. پس از آن به بخشی می روید که می توانید گزینه های FaceTime، Share Link و Delete Link را ببینید.
  FaceTime، Share Link و Delete Link
 5. برای اشتراک گذاری لینک با یک دوست اندرویدی، می توانید دکمه Share Link را بتپید، سپس شخصی را که می خواهید لینک را با او به اشتراک بگذارید، در رج بالایی انتخاب کنید یا اینکه لینک را از را پیام رسان هایی همچون Messages، Twitter، Mail، WhatsApp، یا Facebook Messenger و یا Telegram برای او بفرستید.
  دکمه Share Link
 6. کسی که لینک را ساخته می تواند هر زمان که خواست آن را پاک کند تا لینک فرستاده شده امکان باز شدن نداشته باشد.
  حذف و پاک کردن لینک دعوت فیس تایم
  حذف و پاک کردن لینک دعوت فیس تایم

اکنون می توانید از FaceTime در Android خود استفاده کنید

اگر تا به حال به این موضوع اندیشه اید که چگونه می توانید با دوستان اپلی گفتگوی تصویری داشته باشید ، اکنون می دانید که چگونه این کار را انجام دهید. اکنون می توانید از گوشی یا تبلت اندرویدی خود با استفاده از فیس تایم با آنها تماس داشته باشید. با لینک دعوت FaceTime و Chrome به عنوان مرورگر پشتیبانی کننده ، می توانید به راحتی به فیس تایم دسترسی پیدا کنید.

خبر خوب این است که ساخت پیوند در همه دستگاه های iOS ساده است ، بنابراین دوستان شما هنگام ایجاد پیوند برای شما احساس سنگینی نمی کنند.

از طريق
makeuseof
منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا