ارسال عکس یا فیلم ناپدید شونده در واتساپ و توضیح این ویژگی

ارسال عکس یا فیلم ناپدید شونده در واتساپ

سرویس پیام رسانی فیس بوک به کاربران خود در برنامه واتساپ امکان فرستادن فیلم و تصویر به سبک Snap chat را ارائه کرده است که ازآن با عنوان ویژگی View Once یا یک بارمشاهده نام می‌برد. در این آموزش می خواهیم روش

ویژگی تصاویر محو شونده  تا چه حد قابل اطمینان است؟

در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کرد که کاربران دچار توهم دراین رابطه نشوند چرا که مانعی بر سر راه گیرندگان برای استفاده نکردن ازاسکرین شات و یا ضبط تصاویراز طریق screen   recorder وجود ندارد

این کمپانی همچنین اشاره می‌کند که حتی بعد ازمدتها فایلهای رسانه ای رمز گذاری شده به مدت چند هفته در سرورهای این شرکت ذخیره می‌شوند وچنانچه کاربری به این شرکت پیامی در رابطه با محتوا ناپدید شده ارسال نماید این شرکت امکان  دسترسی به این محتوا را خواهد داشت.

نکته دیگر اینکه  تصویر یا ویدئو باز شده ای که  از این قابلیت استفاده میکند امکان پشتیبانی ندارد و در نتیجه نمی‌توان آن را باز یابی کرد، اما چنانچه فایل مورد نظر باز نشود قابلیت پشتیبانی و بازیابی از آن فراهم است.

فایلهایی که از این قابلیت برای ارسال مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور خودکار در گالری ذخیره نمی‌شوند همچنین فرستنده نیز قادر به مشاهده مجدد آن نیست، واز زمان دریافت فایل، گیرنده ظرف مدت 14 روز امکان مشاهده فایل مربوطه را دارد که پس از مدت ذکر شده این فایل به صورت خودکار از صفحه گیرنده حذف خواهد شد.

این پیام‌ها قابلیت saved یاذخیره شدن،  forwarded یا ارسال شدن، starredستاره دار شدن و   sharedیا به اشتراک گذاشتن را ندارند، اما همان طور که پیشتر اشاره شد گیرندگان می‌توانند از طریق اسکرین شات یا ضبط تصاویر این محدودیت ها را دور بزنند.

در حال حاضر ویژگی View Once به صورت خودکار فعال نمی‌باشد و کاربران باید این نحوه ارسال را انتخاب کنند و برای آگاهی از این که گیرنده این فایل را باز کرده یا نه بایستی تیک خوانده شده برای گیرنده فعال باشد.

 

چگونگی ارسال تصاویر و ویدیوهای محو شونده در برنامه واتساپ

 1. برای ارسال فایلها در برنامه واتساپ ابتدا لازم است این برنامه را نصب کرده و صفحه گفتگو را باز کنید، در تلفن های آیفون پس از باز کردن صفحه چت واتساپ،  گزینه “+” یا بعلاوه را که  درسمت چپ صفحه قرار دارد بتپید (با انگشت لمس کنید).
  ارسال عکس یا فیلم ناپدید شونده در واتساپ
  ارسال عکس یا فیلم ناپدید شونده در واتساپ
 2. پس از تپیدن آن می‌توان می توان گزینه های Camera یا دوربینو یا عکس و فایل ویدئویی یعنی همان Photo&Video Library رابرای ارسال فایل  انتخاب کرد .
  Photo&Video Library
  Photo&Video Library
 3. در تلفن های اندروید برای انتخاب فایل یا تصویر می‌توان از گیره کاغذ که در سمت راست صفحه چت قرار دارد استفاده کرد.
 4. پس ازآن می توان روی گزینه Camera یا دوربین و یا انتخاب فایل و عکس ازگالری برای ارسال کلیک کرد.
  ارسال عکس یا فیلم ناپدید شونده در واتساپ
  گزینه Camera یا دوربین و یا انتخاب فایل و عکس ازگالری
 5. پس از انتخاب فایل مورد نظر کاربران شاهد آیکون “1” که با عنوان دکمه View Once هم شناخته می‌شود،هستند  این دکمه درگوشه پایین سمت راست درمحل نوشتن کپشن جای دارد.
  دکمه View Once
  دکمه View Once
 6. با انتخاب این دکمه متنی با عنوان مشاهده برای یک بار، روی تصویر یا فایل ویدئویی ظاهرمیشود. با زدن دکمه okاین متن کنار رفته و با زدن دکمه Send فایل مربوطه ارسال میگردد.
  ارسال عکس یا فیلم ناپدید شونده در واتساپ
  ارسال عکس یا فیلم ناپدید شونده در واتساپ
 7. پس از انتخاب دکمه View Once یا همان عدد “1 ” بر روی دکمه Sendیا ارسال در پایین صفحه سمت راست را تپیده تا عکس یا ویدیو یک تک بین یا View One ارسال گردد. دکمه ارسال یا Send در گوشی آیفون همانند یک پیکان در دایره ای آبی رنگ می باشد و این ایکون در تلفن اندروید همانند یک پیکان با پس زمینه دایره سبز رنگ میباشد.
 8. زمانی که گیرنده فایل رسانه ای را که دریافت کرده باز کند این فایل به صورت خودکار در تلفنش حذف میگردد.

برای بررسی بیشتردر رابطه با خصوصی شدن پیامها در واتساپ میتوان راهنمای دقیق ان را مطالعه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا