آپدیت کردن ویندوز 11 از بخش تنظیمات و بررسی وضعیت آپدیت ویندوز

آپدیت کردن ویندوز 11 از بخش تنظیمات و بررسی وضعیت آپدیت ویندوز

هنگام استفاده از یک کامپیوتر در ویندوز 11 به روز نگه داشتن و آپدیت بودن فایل های سیستم بسیار مهم است. آپدیت های دریافتی در واقع باگ های سیستم عامل شما را برطرف می کنند و با پچ های امنیتی از آن در برابر بد افزارها پاسداری می شود. در این آموزش می خواهیم روش آپدیت کردن ویندوز 11 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

سریعترین راه برای به روز رسانی ویندوز 11

 1. ویندوز 11 بصورت معمول در پس زمینه آپدیت ها را خودکار بررسی می کند. هنگامی هم که یک آپدیت مهم آماده دریافت دارید. یک آیکون کوچک آپدیت ویندوز در پایین، گوشه راست نوار وظیفه یا تسکبار ویندوز نمایش داده می شود. این آیکون همانند دو پیکان خمیده است که دایره ای کوچیک در میان آن جای دارد.
  آپدیت کردن ویندوز 11
  آپدیت کردن ویندوز 11
 2. این آیکون بصورت معمول نمایش داده می شود اما اگر آپدیت از پیش دانلود شده باشد و آماده نصب باشد، می توانید این آیکون را کلیک کنید تا بخش تنظیمات Windows Update باز شود. در اینجا می توانید Restart Now را کلیک کنید تا فرایند آپدیت ویندوز 11 آغاز شود.
  تنظیمات Windows Update
  Restart Now
 3. پس از ریستارت شدن، آپدیت های دریافتی نصب و اعمال می شوند. اگر می خواهید آپدیت های بیشتری را بررسی کنید بخش Settings ویندوز را با کلید میانبر Windows+i باز کنید و سپس به مسیر Windows Update بروید و با دستور هایی که نمایش داده می شود کار آپدیت را دنبال کنید.
  Windows Update
  Windows Update

بررسی به روزرسانی ویندوز 11 در بخش تنظیمات

 1. اگر می خواهید آپدیت های ویندوز را بررسی کنید می توانید بخش Settings ویندوز را با کلید میانبر Windows+i باز کنید. بعنوان روش جایگزین می توانید روی منوی چارخانه Start راست-کلیک کرده و در بخش تنظیمات از لیست نمایش داده شده Settings را باز کنید.
 2. در ستون کناری Windows Update را برگزینید.
  بررسی به روزرسانی ویندوز 11 در بخش تنظیمات
  بررسی به روزرسانی ویندوز 11 در بخش تنظیمات
 3. سپس در بخش Windows Update دکمه Check for Updates را کلیک کنید.
  Check for Updates
  Check for Updates
 4. اگر ویندوز شما کاملا آپدیت شده باشد، پیام You’re up to date در بخش تنظیمات Windows Update خواهید دید. پس اگر ویندوز شما آپدیت است می توانید بخش تنظیمات را ببندید.
  اگر آپدیت ها آماده دانلود بودند پیام Updates available را خواهید دید و برای آغاز دانلود، دکمه Download Now را کلیک کنید.

  Updates available
  Updates available
 1. پس از دانلود شدن آپدیت ها گاهی امکان دارد که آپدیت مورد نظر شما بدون ریستارت شدن ویندوز نصب شود. در چنین مواقعی تنها کافیست دکمه Install Now را کلیک کنید.
  دکمه Install Now
  دکمه Install Now

اگر آپدیت پیش روی شما یک آپدیت مِهتَر باشد، نیاز به رستارت خواهید داشت. پس در چنین شرایطی دکمه Restart Now را کلیک کنید تا برنامه های شما بسته و ویندوز شما ریستارت شود.

 

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا